1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İnönü Üniversitesi'nde, 'engelli Personel Servis Aracı' Hizmeti Malatya

İnönü Üniversitesi'nde, 'engelli Personel Servis Aracı' Hizmeti Malatya

İnönü Üniversitesinde, engelli Personel Servis Aracı Hizmeti  Malatya
A+A-

Malatya İnönü Üniversitesi'nde (İ.Ü.) 'engelli personel servis aracı' uygulaması başlatıldığı bildirildi. Malatya İ.Ü. tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Üniversitemizde görev ya

Malatya İnönü Üniversitesi'nde (İ.Ü.) 'engelli personel servis aracı' uygulaması başlatıldığı bildirildi.
Malatya İ.Ü. tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Üniversitemizde görev yapan engelli personelin, mevcut servis araçlarımızdan yararlanırken birtakım güçlükler yaşadığı görülmüş; bu bağlamda söz konusu personelin kampüse geliş gidişlerinde kolaylık sağlayacak 'engelli personel servis aracı' uygulaması başlatılmıştır. Üniversitemizde ilk defa uygulamaya konan bu uygulama kapsamında, 16 kişilik bir araç temin edilmiştir. Sadece engelli personelin yararlanabileceği bu servis aracımız, ortopedi engelli personelin binerken ve inerken güçlük çekmeyeceği özelliklere sahiptir. Servis aracımız, ilgili personeli sabah saatlerinde evlerinden alacak ve mesai bitiminde yine evlerine bırakacaktır" denildi.
İnönü Üniversitesi'nin 'engelsiz üniversite' vizyonu kapsamında başlatılan uygulamanın, ilgili personelin işe geliş gidişlerinde büyük kolaylık sağlamasının beklendiği kaydedildi.
(NA-SO-Y)

10.01.2013 14:15:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT