1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnönü, Memleketi Malatya'da Anılacak Malatya

İnönü, Memleketi Malatya'da Anılacak Malatya

İnönü, Memleketi Malatyada Anılacak  Malatya
A+A-

2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, vefatının 39. yıl dönümünde memleketi Malatya'da düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle anılacak. Malatya Valiliğinin koordinatörlüğünde düzenlenecek olan İsmet İnönü'y

2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, vefatının 39. yıl dönümünde memleketi Malatya'da düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle anılacak.
Malatya Valiliğinin koordinatörlüğünde düzenlenecek olan İsmet İnönü'yü anma etkinliği, 25 Aralık Salı günü saat 10.00'da İnönü Anıtı'nın önünde başlayacak. Buradaki törende Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı ile birlikte siyasi partiler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları İnönü Anıtı'na çelenk sunacak.
Anma etkinliği daha sonra İl Özel İdare Salonu'nda devam edecek. Protokol konuşmalarının ardından "İsmet İnönü'nün Askeri Kişiliği" konusunda 2. Ordu Komutanlığında görevli Piyade Kurmay Binbaşı Kadir Yıldız ve "2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü " konusunda da Fethi Gemuhluoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Kara tarafından konferanslar verilecek.
Anma etkinlikleri kapsamında ayrıca, 2. Ordu Bölge Bando Komutanlığı tarafından saat 19.00'da Malatyapark AVM'de konser düzenlenecek.
(BK-Y)

21.12.2012 17:53:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT