1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İnesmek 7 Farklı Noktada Hizmet Veriyor

İnesmek 7 Farklı Noktada Hizmet Veriyor

İnesmek 7 Farklı Noktada Hizmet Veriyor
A+A-

İnegöl Belediyesi'nin geçen yıl hayata geçirdiği İNESMEK halkı meslek sahibi yapıyor. İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), bu yıl farklı bölgelerde açılan 7 kurs merkezi il

İnegöl Belediyesi'nin geçen yıl hayata geçirdiği İNESMEK halkı meslek sahibi yapıyor.
İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), bu yıl farklı bölgelerde açılan 7 kurs merkezi ile İnegöl halkına hizmet veriyor. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu kurs merkezlerinden biri olan Alanyurt kurs merkezindeki kursiyerleri ziyaret etti. Kadın-erkek, genç-yaşlı onlarca vatandaşa sanat ve meslek eğitimi verdiklerini ifade eden Aktaş, İNESMEK'e bu sene ekim ayı itibari ile başladıklarını ve bu eğitim hizmetinden daha çok kişinin istifade edebilmesi için kursları i İnegöl'ün farklı köşelerine taşıdıklarını belirtti.
İnesmek'in 7 farklı kurs merkezinde ücretsiz olarak verildiğini kaydeden Aktaş, Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi Kurs Merkezi'nde çeşitli kurslarının açıldığını bildirdi. Alanyurt'ta 69 kursiyerin eğitim gördüğünü belirten Başkan Aktaş,  İNESMEK'in bu yıl 7 kurs merkezi, 50 sınıf, 22 farklı branş ve 28'i eğitmen toplam 42 personel ile eğitim verdiğini, bu yılki hedeflerinin ise 3 bin kişi olduğunu söyledi.
(MŞ)

14.12.2012 14:48:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT