1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İnegöl Polisinin Yol Kapanı Nefes Kesti

İnegöl Polisinin Yol Kapanı Nefes Kesti

İnegöl Polisinin Yol Kapanı Nefes Kesti
A+A-

-Bursa'nın İnegöl ilçesinde emniyet ekiplerinin "yol kapanı" tatbikatı nefes kesti. Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği nezaretinde diğer birimlerin de hazır bulunduğu yol kapanı uygulaması Nene Ha

-Bursa'nın İnegöl ilçesinde emniyet ekiplerinin "yol kapanı" tatbikatı nefes kesti.
Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği nezaretinde diğer birimlerin de hazır bulunduğu yol kapanı uygulaması Nene Hatun Kız Meslek Lisesi kavşağı mevkiinde yapıldı. Emniyet Müdürü Murat Sevinç'in de katıldığı tatbikat nefes kesti. İtfaiye mevkiinden hızla gelip çevre yolu üzerinde seyreden ve ekiplerin dur ihtarına uymayan özel araç için trafik ekipleri yol kapanı kurdu. Kaçan araç yola kurulan yol kapanı üzerinden geçti. Ekipler, lastikleri patlayan araçtaki üç şahsı araçtan çıkartarak kelepçeledi. Gerçeğini aratmayan uygulamalı tahkikat başarı ile sona erdi.
Emniyet Müdürü Murat Sevinç, zaman zaman bazı araçlar ekiplerin dur ihtarına uymadan kaçtığını belirterek, "Bu kaçan araçlara karşyı az önce canlandırmasını göstermiş olduğumuz bu yol kapanını kullanmaktayız. Baktığımızda genel anlamda arkadaşlarımızın çekindiğini gördük. Ama yapmış olduğumuz uygulamada 90 kilometre hızla kapan üzerinden bir aracımızı geçirdik. Kapan üzerinden geçen aracın en fazla 100 metre ilerleyebildiğini gördük. Çünkü yol kapanı üzerinde çiviler var. Bu çivilerin ortaları boş. Bu çiviler lastiğe saplandıktan sonra lastik içindeki hava yavaş bir şekilde tahliye olmakta. Bundan sonraki olaylarda dur ikazına uymayan araçlara yol kapanı kuracağız" dedi.
(SB-MŞ)

18.12.2012 16:23:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT