1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnegöl Devlet Hastanesi'nde Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

İnegöl Devlet Hastanesi'nde Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

İnegöl Devlet Hastanesinde Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi
A+A-

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Devlet Hastanesi'nde yeni kurulan yoğun bakım ünitesi hizmete girdi. Geçen hafta cihazları tamamlanarak hizmete hazır hale gelen ve Sağlık Bakanlığı'nın onayını bekleyen

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Devlet Hastanesi'nde yeni kurulan yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.
Geçen hafta cihazları tamamlanarak hizmete hazır hale gelen ve Sağlık Bakanlığı'nın onayını bekleyen yeni yoğun bakım ünitesi cumartesi sabahı hizmete başladı. İnegöl Devlet Hastanesi A bloktaki mevcut olan 5 yataklı yoğun bakım ünitesi kapatılarak, 22 yataklı yeni yoğun bakım ünitesi 8 hasta girişi ile hizmete başladı.
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, yoğun bakımın hizmete açılmasından mutlu olduğunu belirterek, "1.5 yıldır yaptığımız mücadelenin meyvelerini görüyoruz. İnsanlarımız, 22 yataklı yeni yoğun bakım ünitemizde inşallah şifa bulacak. Cumartesi günü sabahı yoğun bakım ünitemiz hizmete girdi. Gerçekten çok memnunuz. Bürokrasinin ağır işlemesine rağmen yine de 1.5 sene gibi kısa bir zamanda burayı hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu yoğun bakım ünitemiz, hem Bursa bölgesine hem de yakın illerden gelen hastalara da şifa kaynağı olacak. Ünitemizin yakın zamanda resmi olarak açılışını da yapacağız" dedi.
(SB-MŞ)

21.01.2013 13:27:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT