1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İnegöl Devle Hasanesi'nde Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

İnegöl Devle Hasanesi'nde Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

İnegöl Devle Hasanesinde Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi
A+A-

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Devlet Hastanesi bünyesinde "Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi" hizmete girdi. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in gayretiyle İnegöl Devlet Hastanesi'ne kazandırıl

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Devlet Hastanesi bünyesinde "Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi" hizmete girdi.
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in gayretiyle İnegöl Devlet Hastanesi'ne kazandırılan 22 yataklı yetişkin Yoğun Bakım Ünitesi'nin ardından Yeni Doğan Yoğun Bakımı Ünitesi de hizmete açıldı. 22 yataklı yoğun bakımların resmi açılışının yakında yapılacağı bildirildi.
Başhekim Yardımcısı Hayrettin Göçmen, son iki yılda İnegöl'de yoğun bakımla ilgili önemli çalışmalar olduğunu hatırlatarak, "AK Parti Bursa Milletvekilimiz Hüseyin Şahin bize büyük destek verdi. 22 yataklı yeni Yoğun Bakım Ünitesi'ni faaliyete geçirdik. Şimdiye kadar Yoğun Bakım Ünitesi olarak kullandığımız eski yeri revize ederek, Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi oluşturduk. Bu Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi'ni 8 kuvöz, 4 fototerapi cihazı ile hizmete açtık. Tescil başvurusunda bulunduk. Çok kısa sürede tescil işlemleri sonuçlanacak. Özellikle yeni doğanlarda, yoğun sarılık hastalığı olduğu zaman fototerapi yöntemi ile bu hastalığı ortadan kaldırabiliyoruz. İnegöl'deki çok ciddi eksikliği hissetilen ünimezi hayırlı olsun" dedi.
(SB-MŞ)

06.02.2013 13:36:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT