1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İnebolu'nun İstiklal Madalyası İşyerlerinde

İnebolu'nun İstiklal Madalyası İşyerlerinde

İnebolunun İstiklal Madalyası İşyerlerinde
A+A-

İnebolu Belediyesi, Türkiye'nin beyaz şeritli İstiklal Madalyalı tek ilçesi olan İnebolu'nun orijinal görünümlü İstiklal Madalyalı rölyefini esnaflara dağıtıyor. 87 yıl aradan sonra İstiklal Madaly

İnebolu Belediyesi, Türkiye'nin beyaz şeritli İstiklal Madalyalı tek ilçesi olan İnebolu'nun orijinal görünümlü İstiklal Madalyalı rölyefini esnaflara dağıtıyor.
87 yıl aradan sonra İstiklal Madalyasının orijinal görünümlü şeklini yaptıran İnebolu Belediyesi, İstiklal Madalyasının 27x19 ebadında rölyefini yaptırdı.
İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, tanıtım amacıyla kullanılmak üzere ilçe esnaflarına yaptırdıkları İstiklal Madalyasının rölyefini dağıttıklarını söyledi. Başkan Uzuner, "Kahraman ilçemiz İnebolu'nun kayıkçılarının, İstiklal Savaşının başından sonuna kadar büyük bir gayret ve özveri ile insanüstü çabalarını ortaya koyun binlerce ton silah, cephane ve askeri malzemeyi hiç bir ücret almadan karaya çıkaran, yaptıkları büyük hizmetlerle Kurtuluş savaşı tarihinde şerefle yer tutan İnebolu kayıkçılarının kahramanlıkları TBMM tarafından 11 Şubat 1924 tarihinde 66 numaralı kanunla beyaz şeritli İstiklal Madalyası ve Beratı ile taltif edilmiştir.
Türkiye'nin beyaz şeritli İstiklal madalyalı tek ilçesi İnebolu'muzun 87 aradan sonra ilçemiz girişine İstiklal Madalyamızın rölyefini yaptık. İstedik ki İstiklal Madalyamızın 27x19 cm ebadında rölyefi ilçemizdeki tüm işyerlerinde bulunsun, İlçenin tanıtımına katkı sağlasın. İnebolu Mavnacılar Loncasına verilen İstiklal Madalyamız, kayıkçıların şahsında tüm İnebolu halkına verilmiş bir madalyadır. Bu nedenle İnebolu halkımız 1924'ten günümüze kadar böyle bir Madalyaya sahip olmanın haklı gururunu ve onurunu taşımaktadır" dedi.
(Vİ-SA)

30.01.2013 15:59:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT