1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İnebolu'da Saman Balya Fiyatları Aldı Başını Gidiyor

İnebolu'da Saman Balya Fiyatları Aldı Başını Gidiyor

İneboluda Saman Balya Fiyatları Aldı Başını Gidiyor
A+A-

İnebolu'da özellikle hayvancılıkla uğraşan vatandaşların uçuk fiyatlarda saman almak zorunda olması, bu sektörde uğraşan köylüleri bir hayli zora sokmaya devam ediyor. Hayvancılıkla uğraşan çiftçil

İnebolu'da özellikle hayvancılıkla uğraşan vatandaşların uçuk fiyatlarda saman almak zorunda olması, bu sektörde uğraşan köylüleri bir hayli zora sokmaya devam ediyor.
Hayvancılıkla uğraşan çiftçiler, balya samanında üretim ve tüketim maliyeti balya tanesi 2 TL olup, bir adet balya samanın 20-22 kilo arasında olduğunu söylediler. Çiftçiler, saman balyasının fiyatından ne kadar da memnun kalmadıklarını belirtseler de, hayvanlarını elden çıkarmak için bunu yapmak zorunda olduklarını söylediler.
Ahırda bulunan bir hayvanın 2 günde bir saman balya yediğini ifade eden çiftçiler, yetkilerden fiyatlar konusunda yardım istedi. Öte yandan çiftçiler, "Yine saman yapmak için 1 traktör, 1 adet saman makinesi, samanı ahıra taşıyacak 2 adet traktör, 2 adet römork ile 1 adet ahıra üfürücü ve 4 adet çalışacak personelin gerekiyor" dedi.
(Vİ-OS-Y)

13.12.2012 15:49:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT