1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İncirlik'teki İddialara Savcılıktan Soruşturma

İncirlik'teki İddialara Savcılıktan Soruşturma

İncirlikteki İddialara Savcılıktan Soruşturma
A+A-

ABD askerlerinin yılbaşı gecesi Adana İncirlik Hava Üssü'ndeki ibadethaneye zarar verdiği iddiası ile ilgili, Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Adana'da bir yerel gazetede yayınl

ABD askerlerinin yılbaşı gecesi Adana İncirlik Hava Üssü'ndeki ibadethaneye zarar verdiği iddiası ile ilgili, Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
Adana'da bir yerel gazetede yayınlanan haberin ardından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, Adana Müftüsü Arif Gökçe, iddiaların doğru olup olmadığının araştırılması yönünde açıklamalar yaptı. Açıklamaların ardından Genelkurmay Başkanlığı, mescidin bazı camlarının kırıldığı, diğer iddiaların ise asılsız olduğu yönünde kamuoyunu bilgilendirdi. Bu açıklamalar üzerine Adana Cumhuriyet Savcılığı da adli soruşturma başlattı.
Genelkurmay'ın başlattığı idari soruşturmanın ardından Cumhuriyet Savcısı da gazete yöneticilerinin haberle ilgili bilgisine başvuracak. Ayrıca, haberde ismi geçen 2 Türk askeri ile üsteki Türk ve ABD'li komutanlarının da ifadesinin alınacağı öğrenildi.
(ERN-OK-Y)

12.01.2013 19:19:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT