1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İncirlik'teki İbadethaneye Yapılan Saldırı Tbmm'ye Taşındı

İncirlik'teki İbadethaneye Yapılan Saldırı Tbmm'ye Taşındı

İncirlikteki İbadethaneye Yapılan Saldırı Tbmmye Taşındı
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İncirlik Hava Üssü'nde ABD'li askerlerin, ibadet yerine saldırarak Kuran-ı Kerim'i parçaladıkları iddiasını Türkiye Büyük Millet M

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İncirlik Hava Üssü'nde ABD'li askerlerin, ibadet yerine saldırarak Kuran-ı Kerim'i parçaladıkları iddiasını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.
Yılmaz, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. "Adana İncirlik Hava Üssü'nde bir grup kendini bilmez ABD askerinin kutsal değerlerimize saldırdığına dönük iddialar kamuoyuna yansımıştır" diyen Seyfettin Yılmaz, şu soruları yöneltti:
"Böyle vahim bir iddianın doğru olup olmadığı hakkında bilginiz var mıdır? Bu iddia karşısında sorumluların cezalandırılması için herhangi bir işlem başlatılmış mıdır? Daha önce ABD askerlerinin disiplinsiz, kurallara riayet etmeyen ve haddi aşan davranışları olmuş mudur? Oldu ise ne tür idari ceza verilmiştir? Bu olaylar nelerdir?"
(ERN-AKL-Y)

10.01.2013 18:02:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT