1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İncirlik'te 'patriota Hayır' Yürüyüşü

İncirlik'te 'patriota Hayır' Yürüyüşü

İncirlikte patriota Hayır Yürüyüşü
A+A-

Adana'da bir grup, İncirlik beldesi girişinde yaptıkları eylemle Patriot füzelerinin Türkiye'de kurulmasına tepki gösterdi. Çeşitli parti, sendika ve STK'ların temsilcileri ile üyelerinin oluşturdu

Adana'da bir grup, İncirlik beldesi girişinde yaptıkları eylemle Patriot füzelerinin Türkiye'de kurulmasına tepki gösterdi.
Çeşitli parti, sendika ve STK'ların temsilcileri ile üyelerinin oluşturduğu yaklaşık 200 kişilik bir grup,bugün öğle saatlerinde D-400 karayolu üzerinde toplanarak, Türkiye'ye kurulacak olan Patriot füzelerine tepki gösterdi. Buradan İncirlik Üssü'ne doğru yürüyen grup, Amerika ve NATO aleyhine sloganlar attı. Üssün bulunduğu beldenin girişinde polis de geniş güvenlik önlemleri aldı.
Grup adına bir açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü ve SES Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, Türkiye'nin NATO'nun yığınağı haline getirilerek işgalin merkez üssü haline getirildiğini ileri sürdü. Yüksel, "Sözde güvenlik kaygılarıyla Ortadoğu halklarının üzerine yağacak bombalara kucak açan AKP, memleketin dört bir yanını üslerle, NATO askerleriyle, ölüm füzeleriyle doldurmaktadır"
Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
(SZP-AKL-Y)

19.01.2013 14:52:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT