1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İncirlik'te Abd Askerlerinin Kur'an-ı Kerim'i Yırttığı İddiası

İncirlik'te Abd Askerlerinin Kur'an-ı Kerim'i Yırttığı İddiası

İncirlikte Abd Askerlerinin Kuran-ı Kerimi Yırttığı İddiası
A+A-

Genelkurmay Başkanlığı, İncirlik Kışlası'nda mescidin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiğinin birlik komutanlığınca tespit edildiğini belirterek, "Aksaklıklar aynı gün gid

Genelkurmay Başkanlığı, İncirlik Kışlası'nda mescidin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiğinin birlik komutanlığınca tespit edildiğini belirterek, "Aksaklıklar aynı gün giderilerek mescit ibadete açılmıştır. İncirlik Kışlası'ndaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı iddiaları asılsızdır" açıklaması yaptı.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında Adana'daki bir yerel gazeteye atfen, 10. Tanker Üs Komutanlığı'ndaki (İncirlik) birlik mescidine zarar verildiği, Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı ve verilen zarar nedeniyle caminin tadilat adı altında ibadete kapatıldığı iddiasına yer verildiği bildirildi. Açıklamada, "Kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından birlik mescidinin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiği ilgili Birlik Komutanlığı'nca tespit edilmiş; aksaklıklar aynı gün giderilerek mescit ibadete açılmıştır. İncirlik Kışlası'ndaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı iddiaları asılsızdır. Mescitteki hasara kimlerin neden olduğu bilinmemekte olup, olayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı tarafından açılan idari tahkikat devam etmektedir" denildi.
(ZÇ-CC-Y)

10.01.2013 17:10:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT