1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İncirlik'te Abd Askerinin Camiye Saldırdığı İddiası

İncirlik'te Abd Askerinin Camiye Saldırdığı İddiası

İncirlikte Abd Askerinin Camiye Saldırdığı İddiası
A+A-

AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, İncirlik Üssü'nde bir grup ABD askerinin camiye saldırdığı iddialarıyla ilgili olarak, yetkililerden olayın bir an evvel açığa çıkartılmasını istedi. Yağc

AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, İncirlik Üssü'nde bir grup ABD askerinin camiye saldırdığı iddialarıyla ilgili olarak, yetkililerden olayın bir an evvel açığa çıkartılmasını istedi.
Yağcı, yaptığı açıklamada, bir yerel gazete tarafından Adana gündemine taşınan iddiaların yabana atılır cinsten olmadığını ifade ederek, "Eğer doğruysa iddialara göre, yılbaşı gecesi birkaç Amerikan askerinin İncirlik Üssü'nde bulunan camiye girip, ahşap minberi yıktığı, camları kırdığı ve Kur'an-ı Kerim'i yırttığı ifade ediliyor. Yaptığımız temaslar sonucu menfur olayın gerek askeri gerekse de resmi makamlarca araştırıldığı bilgisini almış bulunuyoruz. Araştırmaların tam neticesini almadan birilerini suçlamanın doğru olmayacağından yola çıkacak olursak, ortaya çıkan haberlere de kulak tıkayacak değiliz" diye konuştu.
Gerekli makamlardan gelecek olan bilgiler ışığında tepkilerini ortaya koyacaklarından hiç kimsenin şüphesinin olmamasını isteyen Yağcı, "Buradan konuyla ilgili makamlara çağrımız; iddia edilen olayın bir an evvel açığa çıkartılması ve doğru bilginin kamuoyu ile paylaşılmasıdır" dedi.
(ADN-Y)

10.01.2013 15:36:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT