1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İnanç Özgürlüğü İçin 26 Bin Dilekçe Toplanacak Nurhan İçmez Tokat

İnanç Özgürlüğü İçin 26 Bin Dilekçe Toplanacak Nurhan İçmez Tokat

İnanç Özgürlüğü İçin 26 Bin Dilekçe Toplanacak  Nurhan İçmez    Tokat
A+A-

Aktif Eğitim-Sen İl Temsilcisi Sedat Özveren, ülke genelinde "İnanç özgürlüğü için 26 bakana 26 bin dilekçe eylemi" başlattıklarını söyledi. Pirhan'da basın açıklaması yapan Özveren, Türkiye'de kam

Aktif Eğitim-Sen İl Temsilcisi Sedat Özveren, ülke genelinde "İnanç özgürlüğü için 26 bakana 26 bin dilekçe eylemi" başlattıklarını söyledi.
Pirhan'da basın açıklaması yapan Özveren, Türkiye'de kamu kurumlarında görevli bireylerin serbest kıyafetle veya inançlarının gerektirdiği kıyafetle görev yapabilmesi, ilgili yasal düzenlemelerde personelin görevi başında inancının gerektirdiği kıyafetleri giyinmesini engelleyici (özellikle başörtüsü ile görev yapmayı engelleyen) kısıtların kaldırılmasını istediklerini söyledi. İkinci olarak ise kamu hizmeti sunulan bütün kurumlarda, özellikle okullarda yönetici, öğretmen ve öğrencilerin ibadet ihtiyaçlarını karşılayabilecek ibadethanelerin oluşturulması için gerekli yasal düzenlemenin yapılmasını arzu ettiklerini ifade eden Özveren, söz konusu taleplerin ideolojik ve siyasi tartışmaların dışında insani bir ihtiyaç olarak değerlendirilmesini beklediklerini kaydetti. Özveren, vatandaşların dolduracakları dilekçeleri genel merkezleri aracılığıyla tüm bakanlıklara ulaştıracaklarını sözlerine ekledi.
(Nİ-SLH-Y)

08.01.2013 15:38:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT