1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. IMF’nin cenaze namazı kılındı

IMF’nin cenaze namazı kılındı

IMF’nin cenaze namazı kılındı
A+A-

İzmir’de, AK Parti İl Gençlik Kolları, Türkiye’nin IMF’ye borcunun sıfırlanması nedeniyle üzerinde \"IMF\" yazılı tabutun arkasında temsili cenaze namazı kıldı.

Gençler, Türkiye’nin IMF’ye borcunun sıfırlanması nedeniyle Konak Meydanı’nda toplanarak IMF’nin cenaze namazını kıldı. Sağanak yağmurun altında ’IMF’ yazılı tabutun önünde basın açıklamasında bulunan AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar, “Hamdolsun 19 yıl sonra ilk kez IMF’ye borçsuz duruma geldik. Bugün yerli bir krizi IMF’in ithal politikalarıyla çözen bir Türkiye yok! Bugün, küresel kaynaklı bir krizi bile yerli imkan ve politikalarıyla çözen bir Türkiye var. Amerika ve AB ülkelerini kasıp kavuran küresel buhran ikliminde birçok uluslararası kuruluşun bile kaynak aradığı bir dünyada IMF’ye 5 milyar dolar borç verecek bir Türkiye var! AK Parti olarak bizler, bu ülkenin içeride ve dışarıda insan hak ve hürriyetleri çerçevesinde, bağımsız olarak hareket eden bir Türkiye’nin teminatlarıyız” dedi.

LOKMA DÖKÜLDÜ
’IMF’ yazılı tabutun temsili cenaze namazını yaklaşık 40 kişi ile kılan Buca Gençlik Kolları İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İlker Soydaş, sarık takıp cüppe giyerek, imamı canlandırdı ve "IMF’den kurtulduk, onu tarihin derinliklerine gömeceğiz. Ruhuna el Fatiha" sözleri üzerine, partililer dua etti. IMF için lokma da döktürüldü. Sağanak yağmurun altında kılınan namazda bazı vatandaşlar, "Halkın bankalara olan borcu ne olacak?" diye konuştu. Ayrıca lokma döktüren gençler, Konak Meydanı’nda geçen vatandaşlara dökülen lokmaları dağıttı.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT