1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İMAR PLANI TAMAM!

İMAR PLANI TAMAM!

İMAR PLANI TAMAM!
A+A-

Deprem sonrası yapılan yatırımları yerinde görmek üzere Van’da incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yeniden Doğu’nun Paris’i olacak Van’ın yeni imar planlarının hazır olduğunu açıkladı.

 

Deprem sonrası yapılan yatırımları yerinde görmek üzere Van’da incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yeniden Doğu’nun Paris’i olacak Van’ın yeni imar planlarının hazır olduğunu açıkladı.

 

İMAR PLANI ASKIYA ÇIKARILDI

İmar planlarının üç beş kişi tarafından değil, esaslı bir şekilde yapılması gerektiğine dikkat çeken Bayraktar, “Önceden zemin etütleri yoktu. Planları beraber yapıyoruz belediye ile. Kimin itirazı varsa sivil toplum kuruluşlarının, arsa sahiplerinin, emlakçıların itirazlarını değerlendireceğiz. Eksikler giderilecek. İtiraz süresince tam doğru bir şey yapılmadı ise yine revize ederiz. Bir yıldır imar planı yok eleştirileri vardı. Şimdi askıda ruhsatları da durdurmayacağız” diye konuştu.  Bakan Bayraktar Van’ın imar planlarının 3-4 kişinin menfaati için değil Van halkının menfaatine göre yapılması gerektiğini de dile getirdi.İMAR PLANLARI YAP BOZA DÖNÜŞTÜRÜLMEMELİ 

Fay hattı üzerinde bulunan Türkiye’de depremleri lehimize çevirmemiz gerektiğini anlatan Bakan Bayraktar, “Bir şehrin yol haritasını gösteren imar planları metanetli bir iştir. Bu nedenle imar planları yap boz tahtasına döndürülmemelidir” diye konuştu.

 

BELEDİYE İMAR PLANINI PAYLAŞTI

 

Öte yandan 25 Şubat 2013 tarihinde Van Belediye Başkan vekili Sabri Abi’nin yaptığı bir açıklama ile bakanlık ile birlikte yürüttüğü çalışmayı iptal ettiğini açıklayan Van Belediyesi, bakan Bayraktar’ın ziyaretinin ardından imar planı çalışmalarının yeniden devam ettiğini açıkladı. Van kent bütününe ait imar planının askıya çıkarıldığını açıklayarak, imar planının hazırlanmasında tekrar aktif rol alacaklarının mesajını veren Van Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mekânsal planlama genel müdürlüğü tarafından 8 şubat 2012 tarihinde yapımına başlanmış olan Van kent bütününe ait ilave-revizyon imar planları Van belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğünde bugün (08.03.2013) tarihinde askıya çıkarıldı. Van kent geneline ait ilave-revizyon imar planında vatandaşların 1 ay süre zarfında, imar ve şehircilik müdürlüğünde plana ilişkin yasal hakkı olan itiraz sürecinde, itirazını yapabilir.” Van Belediyesi ayrıca il genelindeki tüm noktaları gösteren imar planına ait parçaları da basın mensupları ile paylaştı. 

 

İŞTE O PLANLAR:

 

BOSTANİÇİ-KEVENLİ

\"\"

 

İSKELE-İPEKYOLU ALTI:

\"\"

 

KALECİK-BEYÜZÜMÜ-ALTINTEPE:

\"\"

 

KENT GENELİ:

\"\"

 

SÜPHAN-KURUBAŞ:

\"\"

 

ŞABANİYE BÖLGESİ:

\"\"

*Şehrivan

A+A-

HABERE YORUM KAT