1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İmar Planı Ahmet Bedevi'de Anlatıldı

İmar Planı Ahmet Bedevi'de Anlatıldı

İmar Planı Ahmet Bedevide Anlatıldı
A+A-

Manisa Belediyesi, Revizyon ve İlave İmar Planı çalışmaları hakkında Ahmet Bedevi Mahallesi sakinlerini bilgilendirdi. Ahmet Bedevi Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Vekili Mehmet

Manisa Belediyesi, Revizyon ve İlave İmar Planı çalışmaları hakkında Ahmet Bedevi Mahallesi sakinlerini bilgilendirdi.
Ahmet Bedevi Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Vekili Mehmet Palabıyık, Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Hasan Eryılmaz, Tamer Çipiloğlu, Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Köroğlu, Mazlum Yüzgider, MHP İl Başkanı Tamer Akkal, Şehir Plancıları Ahmet Turgut, İsmail Günal, Ahmet Bedevi Mahallesi Muhtarı Ali Dinlemez ve mahalle sakinleri katıldı. İmar plan çalışmalarının uzun zamandan beri konuşulup tartışıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, planın Ahmet Bedevi Mahallesi için ne getirdiğini tüm ayrıntılarıyla aktardı. Yeni imar planında mahalle içinde bulunan eski çırçır fabrikalarının olduğu alanların ticaret alanına dönüştürüldüğünü belirten Açıkdil, "Yani orada kimseye bir rant sağlanmadı. Bunların ticaret alanına dönüştürülmesiyle bir takım mağazalar buralara yapılacak. Böylelikle bu mahallenin değerini arttıracak. Orada bulunan stadyumun da buraya bir artısı var. Yeni Oto Terminal'in taşınması da buraya bir artı sağlayacak. Çevre Yolu'nun bu bölgeden geçmesi de buraya bir atı sağladı. Sakın burada bir metrekare yerinizi dahi satmayın. Zaman geçtikçe bu tesisler, garaj açıldığında, mağazalar açıldığında buralar daha da değerlenecek" dedi.
"BURALARA EN UYGUN PLAN 4 KATLI BİNALAR"
Mahallenin değeri arttıkça nüfusunun da artacağına vurgu yapan Açıkdil, "Bizim yaptığımız imar planlarında şuan nüfusunuzda 3 bin kişi, 4 bin kişi yaşıyorsa bu planlarda 10 bin kişi, 15 bin kişi, 20 bin kişi yaşayacak. Dolayısıyla bu nüfus artışına cevap vermek için bu planların yapılması gerek. Sizin mahallenin bir diğer güzel tarafı da, fazla gecekondunun olmaması ve yakın zamanda yapılmış imar plan düzenlemesiyle de 10 metrelik, 12 metrelik, 15 metrelik sokaklarınız var. Sadece demiryolunun kenarındaki imar ıslah yapılmış alanlarda düzenleme gerekiyor. Bunlar da 1000'lik planlarda çözülecektir. Bu planlarda herkesin parseli daha rahat görülecektir. Yeşil alanlar, oyun alanları, resmi kurumlar, camiler daha rahat görülecektir. O planlar, baş başa konuşacağımız, baş başa değerlendireceğimiz planlardır. O planlarda plancı yoğunluk artışı getirmiş. Buna göre de kat artışı gelecek veya binaların yükseltisi değişecek. Buralara en uygun plan bana göre 4 katlı binalardır. Bu mahalle inanın kısa zamanda merkezdeki gibi değeri artacaktır" diye konuştu. Açıkdil'in ardından Şehir Plancıları Ahmet Turgut ve İsmail Günal, vatandaşlara imar planı ile ilgili çalışmaları anlattı. Toplantıya katılan vatandaşlar da sorular yönelterek, kafalarındaki sorulara yanıt aradı. Belediye Başkan Vekili Mehmet Palabıyık da, vatandaşı üzecek hiçbir çalışmanın içerisinde olmayacaklarının altını çizdi.
(AY-ÖND-Y)

04.01.2013 18:00:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT