1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İlkokulda Kitaplığı Kütüphaneye Çevirdiler

İlkokulda Kitaplığı Kütüphaneye Çevirdiler

İlkokulda Kitaplığı Kütüphaneye Çevirdiler
A+A-

Saruhanlı İlçesinde 700 öğrencinin eğitim gördüğü Cumhuriyet İlkokulu'nda öğretmen, öğrenci ve velilerin evlerindeki kitapları bağışlamasıyla bin 500 kitaplı bir kütüphane oluşturuldu. Okul Müdürü

Saruhanlı İlçesinde 700 öğrencinin eğitim gördüğü Cumhuriyet İlkokulu'nda öğretmen, öğrenci ve velilerin evlerindeki kitapları bağışlamasıyla bin 500 kitaplı bir kütüphane oluşturuldu.
Okul Müdürü Ahmet Dülger, gazetecilere yaptığı açıklamada, okullarında küçük bir sınıfta az sayıda kitapla hizmet veren kitaplığı büyütmek için başlattıkları çalışmalara öğretmen, öğrenci ve velilerin de destek verdiğini belirtti. Çalışmanın kısa süre içinde kitap bağışlama seferberliğine dönüştüğünü dile getiren Dülger, okulda 500 olan kitap sayısının 3 ayda bin 500'e ulaştığını söyledi. Bunun üzerine kitaplığın kütüphaneye dönüştüğünü, kütüphaneyi daha geniş bir sınıfa taşıdıklarını ve özel raflar yaptırdıklarını anlatan Dülger, adeta ilçe halk kütüphanelerini andıran bir kütüphaneye sahip olduklarını şeklinde konuştu.
Çalışmalarına destek veren herkese teşekkür eden Dülger, "İşin bu noktaya geleceğini hiç düşünmemiştim. Çok güzel bir kütüphaneniz oldu. Kütüphanemize yeni raflar yaptırdık. Masa ve sandalyeler de koyduk. Kapısı sürekli açık, araştırma yapmak ya da kitap okumak isteyen öğrencilerimiz dileği gibi faydalanabiliyor. Evlerde kullanılmayan veya okunduktan sonra bir kenara bırakılan kitapları eğitime kazandırmış olduk. Kitap okumak gerçekten çok faydalı, okumayı seven, kültürlü bir toplum yetiştirmeye gayret ediyoruz" dedi.
(SD-ERG-Y)

12.02.2013 17:08:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT