1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İlkokul Öğrencilerinden Kuşlara Yem

İlkokul Öğrencilerinden Kuşlara Yem

İlkokul Öğrencilerinden Kuşlara Yem
A+A-

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Hüseyin Onan İlkokulu öğrencileri, soğuk havalarda yem bulamayan kuşlar için hazırladıkları yemlikleri ağaçlara astı. Hüseyin Onan İlkokulu 6/A sınıfı Öğrencileri, gör

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Hüseyin Onan İlkokulu öğrencileri, soğuk havalarda yem bulamayan kuşlar için hazırladıkları yemlikleri ağaçlara astı.
Hüseyin Onan İlkokulu 6/A sınıfı Öğrencileri, görsel sanatlar öğretmeni Özlem Öztürk rehberliğinde teknoloji tasarım dersinde "Doğadaki canlılar için bizde varız" programı için kuş yemlikleri hazırladı. Öğrenciler, hazırladıkları kuş yemliklerini, Okul Müdürü Sebahattin Yankol, görsel sanatlar öğretmeni Özlem Öztürk, Müdür Yardımcısı Ahmet Taşın ve Hizmeti İlhan Tavus'un katılımı ile Hoşoba Köyü piknik alanındaki ağaçlara astı.
Görsel sanatlar öğretmeni Özlem Öztürk, "Havaların soğuması ile hayvanların gıda bulması zorlaştı. İnsanların yardımına en çok ihtiyaç duydukları bugünlerde öğrencilerimle böyle bir faaliyette bulunmaktan mutluyum. Çocuklara hayvan sevgisi aşılayabilirsek ne mutlu bize" dedi.
(ST-GD-MŞ)

11.01.2013 17:01:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT