1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İlkokul Öğrencileri Sağlık Konusunda Bilinçlendi Bursa

İlkokul Öğrencileri Sağlık Konusunda Bilinçlendi Bursa

İlkokul Öğrencileri Sağlık Konusunda Bilinçlendi  Bursa
A+A-

Bursa'da Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu öğrenci ve velileri çocuk sağlığı ve hastalıkları panelinde bir araya geldi. Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu öğrencileri, "Çocuk Sağlığı

Bursa'da Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu öğrenci ve velileri çocuk sağlığı ve hastalıkları panelinde bir araya geldi.
Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu öğrencileri, "Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları" ile ilgili panel düzenledi. Öğrencilerin ve velilerin birlikte katıldığı panelde, el hijyeni, bağışıklık sistemi ve hastalıklardan korunma, beslenme ve büyüme gibi konular hakkında bilgi verildi. Panele konuşmacı olarak Uludağ Üniversitesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlileri Prof Dr Cüneyt Özakın ile Prof Dr Barbaros Oral ve Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Uzm Dr Demet Hafızoğlu katıldı. Günümüzün en önemli konusunun sağlık olduğunu ifade eden 1/E sınıf öğretmeni Engin Karagöl, öğrenci ve velilerinin sağlık konusunda doğru bilgilendirilmeleri için böyle bir panel düzenlediklerini söyledi. İki oturum halinde gerçekleştirilen panelin ilk bölümünde bilgilendirme yapan uzmanlar, panelin ikinci bölümünde ise öğrenci ve velilerinin sorularını yanıtladılar.
(YS)

20.01.2013 11:09:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT