1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İlköğretim Okulunda Bilim Sokağı Yapıldı

İlköğretim Okulunda Bilim Sokağı Yapıldı

İlköğretim Okulunda Bilim Sokağı Yapıldı
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yer alan Plevne İlköğretim okulunda Bilim Sokağı kuruldu. Okul Müdürü Kemalettin Kocaoğlu, öğrenciler için bilim sokağı dizayn ettiklerini belirtti. Kocaoğlu, "Bilim

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yer alan Plevne İlköğretim okulunda Bilim Sokağı kuruldu.
Okul Müdürü Kemalettin Kocaoğlu, öğrenciler için bilim sokağı dizayn ettiklerini belirtti. Kocaoğlu, "Bilim Sokağımızda duvarlarda görüldüğü üzere çeşitli matematiksel formüller ve İngilizce çalışmaları mevcut. Bu çalışmayı okulumuzda görev yapan Resim Öğretmenimiz Alper Durmaz ve öğrenciler yaptı. Sokağın sonuna birde sözel ve sayısal olmak üzere iki farklı sınıf yaptık. Kitaplık rafları getirerek çeşitli kaynakları öğrencilerin hizmetine sunuyoruz. Burada her gün olmak üzere nöbetçi öğretmen listesi hazırladık. Öğrencilerimiz sözel veya sayısal alanda her türlü soruları buraya gelerek çalışıyorlar. Amacımız daha iyi ve kaliteli bir eğitim sistemini sunabilmek. Uygulamadan oldukça memnunuz. Ayrıca okulumuzun demirbaşında kayıtlı olan tarihi eser diyebileceğimiz bazı eserleri de bu sokağımızda sergiliyoruz. Tarihi radyo, film çekme makinesi, koldan çevirmeli telefonlar, daktilolar ve tarihini bizim dahi bilemediğimiz birçok eseri bu sokakta sergiliyoruz. Bu sokağımızı daha da geliştirmeyi planlıyoruz" dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kocabaş tarihi eserlerin sergilendiğini belirterek, yapılan çalışmaların örnek teşkil etmesi açısından çok önemli olduğunu kaydetti. Öğretmenler ve idareciler açılan tarihi eser sergisini gezerek bilgiler çeşitli bilgiler aldı. Sergide en çok ilgiyi tarihi film çekme makinesi gördü. Okul Müdürü Kemalettin Kocaoğlu, tarihi hakkında kesin bir bilgi olmayan eserlerin, çok eski zamanlarda okul idarecileri tarafından kullanıldığına dikkat çekti.
(MU-GD-ET)

19.01.2013 15:27:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT