1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İlkadım'da Türkü Gecesi

İlkadım'da Türkü Gecesi

İlkadımda Türkü Gecesi
A+A-

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü saz kursiyerleri tarafından "Bağlama Dinletisi ve Solistler Geçidi" konseri verildi. Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde 10 saz sanatçısı ile 25 ço

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü saz kursiyerleri tarafından "Bağlama Dinletisi ve Solistler Geçidi" konseri verildi.
Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde 10 saz sanatçısı ile 25 çocuğun sahne aldığı konser büyük ilgi gördü. Şef Hızır Aydın yönetiminde gerçekleştirilen konserde farklı yörelerden 20 eser seslendirildi. Yaklaşık 1 buçuk saat süren konseri dinlemeye gelen türkü severler, müzik tadında unutulmaz bir gün yaşadı.
Çocukların seslerini çok beğendiğini ifade eden koro şefi Hızır Aydın, uzun süren bir çalışma sürecinin karşılığını aldıklarını belirterek, kendilerini hiç bir zaman yalnız bırakmayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a desteklerinden ötürü teşekkür etti.
Geleceğe umutla baktığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Sanata ve sanatçıya her zaman destek olacağız. Belediye olarak sosyal ve kültürel aktivitelere olan katkı ve desteğimiz artarak devam edecektir" dedi.
(SAM-SLH-Y)

10.01.2013 15:05:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT