1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İlçedeki Bütün Okullarda Satranç Kursları Açılacak

İlçedeki Bütün Okullarda Satranç Kursları Açılacak

İlçedeki Bütün Okullarda Satranç Kursları Açılacak
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Satranç Ligi başlarken Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü de bütün okullarda satranç kursları açmaya hazırlanıyor. Okullarda 7 yaşın üzerindeki tüm öğrenciler için ku

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Satranç Ligi başlarken Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü de bütün okullarda satranç kursları açmaya hazırlanıyor.
Okullarda 7 yaşın üzerindeki tüm öğrenciler için kurslar açmayı planladıklarını anlatan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Karanfil Bilgin, 120 saate kadar değişik kurslar açacaklarını bildirdi. İlçede kurs çeşidi ve sayısını artırmak için çalıştıklarını anlatan Müdür Karanfil Bilgin, "Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından okullarımızda iki etkinlik olmak üzere 7 yaş üzeri öğrencilerimize okul idareleri talep ettikleri takdirde 120 saate kadar kurslar açabiliriz. 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı İçinde Okullar Hayat Olsun Projesi Etkinliklerinde okulların seçeceği etkinlik listesi Tekvando, Judo, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Badminton, Futbol, Halk Oyunları, Model Uçak Yapımı, Kur'an-ı Kerim(Elif Ba)Okuma, Kur'an-ı Kerim(Tecvidli) Okuma, Satranç, Resim, Drama, Temel Bilgisayar, İngilizce, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ile ihtiyaç hissedilen diğer dersler de 7 yaş ve üzeri öğrencilere okullarında kurslar açabiliriz. Bunun için tüm okullarımıza gereken duyuruları yaptık" dedi.
(FT-SŞ)

01.02.2013 17:39:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT