1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İlahiyatçı Yazar'dan Nebioğlu Beldesinde Konferans

İlahiyatçı Yazar'dan Nebioğlu Beldesinde Konferans

İlahiyatçı Yazardan Nebioğlu Beldesinde Konferans
A+A-

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Nebioğlu Beldesinde, İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut tarafından 'Namazla Diriliş' adlı konferans verildi. Çaycuma'ya bağlı Nebioğlu beldesinde, Ekonomik ve Sosyal G

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Nebioğlu Beldesinde, İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut tarafından 'Namazla Diriliş' adlı konferans verildi.
Çaycuma'ya bağlı Nebioğlu beldesinde, Ekonomik ve Sosyal Gelişim Derneği tarafından organize edilen konferansa, Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanı Bünyamin Bostancı, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Perşembe Ak Parti Belde Başkanı Vedat Emeksiz, Perşembe Belediye Başkanı Rasim Miyanyedi, çok sayıda vatandaşlar katıldı. İstiklal marşının okunmasıyla başlayan konferansta, Kuran-ı Kerim okunmasının ardından Nebioğlu Ekonomik ve Sosyal Gelişim Derneği Başkanı Tekin Verim açılış konuşmasında ;"Arkadaşlarımızla bir araya geldik. Ve bir dernek kurduk. Ve biz bu derneği kurarken sevgili Peygamberimizin hıdır derneği altında, Ahmet İlhami vilayetine göre daha 18 yaşlarında iken, kurmuş olduğu o derneği kendimize örnek aldık. Peygamber efendimiz daha 18 yaşında idi ve çevresinde yaşayan insanların dertleriyle derman olmak için elinden gelen gayreti gösteriyordu. Daha Peygamber bile olmamıştı. Milli duygularla ve bir vazifi duygularla bu devletimiz ve milletimiz için 'ne yapabiliriz' düşüncesiyle önümüzdeki ay 'Çanakkale Şehitleri Anma' haftasıdır. Araştırdığımız sadece Zonguldak'tan 2.090 tane Çanakkale Şehitliğimiz var. İnşallah Rabbim yolları şad etsin. Gelecek bir programımızda Allah nasip ederse, Nebioğlu'nda şuan Çanakkale'de yatan 2 bin 90 tane başta Zonguldak şehit edebi olmak üzere, tüm şehitlerimizi anma, onları hatırlama ve Rabbim nasip ederse, Çanakkale'de gezi yapacağız. İnşallah onların yerini ziyaret edip onlara teşekkür edip ve onlara dua edeceğiz."dedi. İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut, "Kıymetli kardeşlerim sıcacık yatağından kalkıp, sıcacık su ile abdest alıp sıcacık odada seccadenin üzerinde namaz kılmayı ferman bulamayan biz mi Müslüman'ız. Ne oldu da bize ki kıymetli dostlar! Daha hayatta bir asır daha geçmeden o dedenin torunlarının yüzde 70 i daha ıskalamayacak hale gelmiştir. Kıymetli kardeşlerimiz, efendimiz haber veriyor buyuruyor ki; Yarının öldükten ve imandan sonra ilk nefes almanız namazla başlar" dedi.
(SA-SA)

20.02.2013 17:52:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT