1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İl Trafik Komisyonu'na Sert Tepki!

İl Trafik Komisyonu'na Sert Tepki!

İl Trafik Komisyonu'na Sert Tepki!
A+A-

Van’daki S.S. 64 No'lu Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İdris Takva, İl Trafik Komisyonu tarafından yapılan çarpık düzenlemenin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.


Kooperatif binasında açıklamalarda bulunan S.S. 64 No'lu Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İdris Takva, İl Trafik Komisyonu tarafından alınan karar doğrultusunda 6 kilometre uzaklıktaki bir yerleşim alanında 300 kişiye, 6 kilometreden aşağıda olan yerleşim alanlarında ise 250 kişiye bir hat tahsis edildiğini vurgulayarak, “Madem ki 300 kişiye bir hat tahsis edilirken, nüfusu bin olmayan bazı yerlerde neden 15 hat tahsis ediliyor? Benim 3 bin 3 nüfusum olduğu halde ve bana 15 hat verilmesi gerekirken neden İl Trafik Komisyonu tarafından bana 5 tane kısmi hat verildi? Bunun yanında yine 8 bin nüfuslu olan yerleşim alanlarına da 7 tane kısmi verilmiş. Yani bin 114 kişiye bir hat tahsis edilmiş. Sadece S.S. 64 No'lu Kooperatif değil tüm kooperatifler adına konuşuyorum. Burada, bu çarpık düzensizlik dağılımını ilk önce bir rahata kavuşturalım. Belediye, tabi ki bizim belediyemizdir, tabi ki insanlarımızın sıkıntılarının giderilmesini bizde istiyoruz. Ancak belediyemizden bizleri de mağdur etmemesini ve bizlere de indir bindir hakkı vermesini istiyorum” dedi.


Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından korsan minibüslerden ayırt edilmesi amacıyla kendilerine tahsis edilen 6 tane aracın sarıya boyatılmasını istediğini de sözlerine ekleyen Takva, “Ben araçlarımı sarıya boyadığım zaman Van Büyükşehir Belediyesi’ne mükellef olacağım ve vergimi vereceğim. İster istemez vermek zorundayım. Ancak ben bu vergimi verdikten sonra indir bindir yapabilecek miyim? Bu konuda belediye yetkililerinden bizlere yardımcı olmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum