1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İl Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Kampanyası Stanttı Açtı

İl Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Kampanyası Stanttı Açtı

İl Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Kampanyası Stanttı Açtı
A+A-

İl Sağlık Müdürlüğü'nce organ bağışı kampanyası için stant açıldı. Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi'nde açılan stantta, görevliler organ ve doku bağışının önemini anlatarak, vatandaşların organ bağışı

İl Sağlık Müdürlüğü'nce organ bağışı kampanyası için stant açıldı.
Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi'nde açılan stantta, görevliler organ ve doku bağışının önemini anlatarak, vatandaşların organ bağışı hakkındaki düşünce ve önerilerini öğrenmek için anket düzenlendi.
Organ ve Doku Bağış önlemini anlatmak ve bağış bekleyen insanlara çare olabilmek dolayısı ile gerçekleştirilen organizasyon çerçevesinde iki gün boyunca düzenlenen anketle vatandaşların düşünceleri alınacak. Stant da organ bağışı hakkında bilgiler verilecek ve halkın organ bağışı hakkındaki düşünce ve önerilerini öğrenmek için anket düzenlenecek olup organ bağışı kampanyasına destek olmak isteyen vatandaşların kayıtları yapılacak.
İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, "Organ nakli hayati organları çalışamaz hale gelmiş ve tedavisi mümkün olmayan hastalar için son ümit kaynağıdır. Organ ve doku bağışı bir hayatı kurtarmaktır. Yaşama veda ederken ihtiyacı olanlar için organ bağışında bulunmak ve bu sayede insanların yaşama şansına kavuşmasını sağlamak toplum için geride bırakılabilecek en büyük mirastır. Ölüm; hem sizin için, hem de organınızı bağışladığınız hasta için yeni bir başlangıç olabilir. Halkımızdan bu konuda bizlere destek olmalarını bekliyor ve açılacak olan standımıza davet ediyoruz. Unutmayalım ki kendimiz veya çok sevdiğimiz bir yakınımız her an organ bağışı bekleyen bir hasta olabiliriz" dedi.
(Vİ-OA-Y)

27.01.2013 16:01:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT