1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İl Özel İdaresi, Fakılı Köyünün Tüm Sokaklarında Genişletme Ve Kumlama Çalışması Başlattı

İl Özel İdaresi, Fakılı Köyünün Tüm Sokaklarında Genişletme Ve Kumlama Çalışması Başlattı

İl Özel İdaresi, Fakılı Köyünün Tüm Sokaklarında Genişletme Ve Kumlama Çalışması Başlattı
A+A-

Gaziantep İl Özel İdaresi, Araban ilçesine bağlı Fakılı köyü içinde bataklığa dönen tüm dar sokaklarda genişletme ve kumlama çalışması başlattı. Fakılı köyü sakinlerinden emekli öğretmen İbrahim Al

Gaziantep İl Özel İdaresi, Araban ilçesine bağlı Fakılı köyü içinde bataklığa dönen tüm dar sokaklarda genişletme ve kumlama çalışması başlattı.
Fakılı köyü sakinlerinden emekli öğretmen İbrahim Altun, İl Özel İdaresi tarafından köyün içindeki dar ve çamur bataklığına dönen sokaklarda genişletme ve kumlama çalışmaları başlatıldığını söyledi. Altun, "İlçeye 6 kilometre uzaklıktaki Fakılı köyümüzde bugüne kadar hiç göç yaşanmıyor. Köyümüzün yerleşim yeri konumu ve köy sakinleri göç etmediği için de hızla gelişmesi nedeniyle, köyün bugüne kadar dar olan sokakları toprak olması dolayısıyla yaz mevsimlerinde toz toprak, kış mevsimlerinde de çamur bataklığına dönüşüyordu. Gaziantep İl Özel İdaresi tarafından başlatılan sokak genişletme ve kumlama çalışması tamamlandığında köyümüz temiz ve yaşanılabilinir bir köy haline geliyor. Çalışma başlatan Gaziantep İl Özel İdaresi yetkilileri ile çalışanlarına tüm köylü adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
(AI-SO-Y)

30.01.2013 11:33:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT