1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İl Özel İdare İşçileri Basın Açıklaması Yaptı

İl Özel İdare İşçileri Basın Açıklaması Yaptı

İl Özel İdare İşçileri Basın Açıklaması Yaptı
A+A-

Zonguldak İl Özel İdaresi'nden de çalışan işçiler bir basın açıklaması yaptı. Çaydamar Mahallesi'nde bulunan İl Özel İdare Ek Binası önünde toplanan İl Özel İdare'sinde çalışan işçiler bir basın aç

Zonguldak İl Özel İdaresi'nden de çalışan işçiler bir basın açıklaması yaptı.
Çaydamar Mahallesi'nde bulunan İl Özel İdare Ek Binası önünde toplanan İl Özel İdare'sinde çalışan işçiler bir basın açıklaması düzenleyerek, Yol-İş sendikasının Ankara'da Karayolları Genel Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasına katılan ve destek veren herkese teşekkür etti.
Yol-İş Sendikası Zonguldak Şubesi adına basın sözcüsü olarak bir basın açıklaması okuyan işçi Fuat Şenay, "28 Ocak 2013 tarihinde sendikamız Yol-İş'in Ankara'da Karayolları Genel Müdürlüğü önünde gerçekleştirdiği 'İşimiz ve işyerimiz onurumuzdur' isimli basın toplantısına 5 bini aşkın işçi arkadaşımız katılmıştır. Katılan ve destek veren herkese sendikamız adına teşekkür ederiz. Karayolları, Bayındırlık Bakanlığı, DLH ve özel şantiyeler kısaca sınıf kardeşlerimiz emek harcadığı her yer işimiz ve işyerlerimizdir. Bu işyerinde meydana gelen her gelişme, doğrudan aşımızı, işimizi ve geleceğimizi etkilemektedir. Duyarsız kalmadık. Duyarsız kalamayız ve duyarsız kalmayacağız. İşyerlerimizde ücret alan herkes işçidir, çıkarları birlikte mücadele vermekten geçiyor. Bölünmek, küsmek, kırılmak, particilik, etnik ayrımcılık gibi her faktör emekçileri böler. Emeği ev alın teri ile geçinenler parçalanmaları halinde kaybedeceklerini tarih bize binlerce örnekle öğretiyor. 2013 yılında, emeği ile geçinenlerin hakları, ekmekleri, işleri ve gelecekleri için kol kola omuz omuza girmekten başka çaremiz yoktur. Gün omuz omuza gelme günüdür" dedi.
(SA-SA)

04.02.2013 14:17:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT