1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İl Milli Eğitim Müdürü Sayılır'dan Vali Karaloğu'na Veda Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürü Sayılır'dan Vali Karaloğu'na Veda Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürü Sayılırdan Vali Karaloğuna Veda Ziyareti
A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirleri Birimi'ne ataması yapılan İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, Van Valisi Münir Karaloğlu'na veda ziyaretinde bulundu. Vali Karaloğlu, 2009 Haziran'ında Van

Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirleri Birimi'ne ataması yapılan İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, Van Valisi Münir Karaloğlu'na veda ziyaretinde bulundu.
Vali Karaloğlu, 2009 Haziran'ında Van'da göreve başladığı günden itibaren kendisiyle uyum içinde çalıştığı İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır'a, kentin eğitimine katkılardan dolayı teşekkür etti. Karaloğlu: "Uzun süre birlikte çalıştık. Van'ın eğitim grafiğini hak ettiği konuma yükseltmek için birlikte çaba sarf ettik. Çok güzel başarılara da ulaştık. Ancak yaşadığımız deprem felaketi, bu güzel gelişmelere büyük bir darbe indirdi. Her şeye rağmen, bir kez daha el birliğiyle ve devletimizin, hükümetimizin, milletimizin desteğiyle İlimiz eğitimini ayağa kaldırmaya çalıştık. Felaketin birinci yıldönümünde epeyi yol kat ettik. Yeniden canlanan kentimizde eğitim çalışmaları da can buldu. Yeni eğitim kurumlarıyla, yeni başarılara ulaşmayı hedefliyoruz. Tüm çalışmalarımız tamamlandığı zaman, Van'ın eğitim sorunları tamamıyla çözülmüş olacak. Bu çalışmalarda, İl Milli Eğitim Müdürümüzün gayretlerini özellikle belirtmek gerekiyor. Görevini layıkıyla yaparak İlimizden ayrılıyor. Kendisine yeni çalışmalarında başarılar diliyorum. Hemşerilerimiz, kendisini daima minnetle anımsayacaktır" dedi.
Daha sonra Vali Karaloğlu ile helalleşen Sayılır, makamdan ayrıldı.
(MET-Y)

18.12.2012 17:18:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT