1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet:

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet:

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet:
A+A-

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Türkiye'deki eğitim programlarının, geçmiş yıllara göre Avrupa ülkelerine göre geride olarak değerlendirilmesinin yanlış olduğunu söyledi. Çukurova

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Türkiye'deki eğitim programlarının, geçmiş yıllara göre Avrupa ülkelerine göre geride olarak değerlendirilmesinin yanlış olduğunu söyledi.
Çukurova Üniversitesi Ramazanoğlu Konağı Kültür Merkezi'nin 'Cumartesi Söyleşileri'nin bu haftaki konuğu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet oldu. Selamet, 'Eğitime Yeni Bir Bakış Açısı' başlığı ile yaptığı slayt sunumunda, Türkiye'nin eğitim alanındaki durumunu değerlendirdi. Selamet, "Hatırı sayılır, sözü dinlenen bir ülke olmak istiyorsak beyin gücünü iyi kullanmamız gerekiyor" dedi.
Türkiye'deki eğitim programlarının, Avrupa ülkelerine göre geride olarak değerlendirilmesi, 'yanlış' ve 'haksızlık' olarak değerlendiren Selamet, "Amacımız, toplumun değerleri ile bütünleşen 21. yüzyılın bilgi ve becerilerine sahip, yaratıcı, girişken, küresel düşünüp, yerel hareket edebilen bireyler yetiştirmek" diye konuştu.
Selamet, Antalya'nın Kepez ilçesinde yapılan, ilk ve ortaöğretimi içinde barındıran 'Eğitim Kampüsü' similasyonunu, katılımcılara izletti. Selamet, söz konusu projenin Adana ayağı için de çalışmalara başlandığını bildirdi.
(SZP-AKL-Y)

16.02.2013 14:20:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT