1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İl Milli Eğitim Müdürü İlci, Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü İlci, Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü İlci, Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi
A+A-

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'nin yeni göreve başlaması nedeniyle; İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ile tüm okul müdürlerinin katılımıyla tanışma toplantısı düzenlendi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'nin yeni göreve başlaması nedeniyle; İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ile tüm okul müdürlerinin katılımıyla tanışma toplantısı düzenlendi.
Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda düzenlenen tanışma toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'nin yanı sıra Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ile tüm anaokulu, ilk, orta ve lise okul müdürleri katıldı.
Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, "İlimizde yapacağımız çalışmalarda ekip anlayışı içinde milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan iyi insan yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Çocuklarımızı sadece yarışa sokmak değil bu çocuklara saygınlığın, sevginin, paylaşımın, dayanışmanın, adalet duygusunun disiplinli bir şekilde yerleştirilmesi noktasında onlara bir yol haritası çizerek insani, evrensel değerler kazandırmaya çalışacağız. Eğitim bir ekip işidir, herkesin üzerine düşen görevi yapması halinde başarı kendiliğinden gelecektir. Eğitimdeki başarı siz okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, kısaca eğitime hizmet eden çalışanlarımızla olacaktır. Çünkü bu çocuklar bizim, bu ülke hepimizin. Ülkemizi aydınlık ufuklara götürmek için el birliği ile insanımızın eğitimine yoğunlaşmak zorundayız" dedi.
Devam eden ve hazırlanacak olan projelere dikkat çekerek, idarecilerin projelerde fazlasıyla yer almaları için gayret göstereceklerini belirten İlci, şöyle konuştu:
"Okullarımızdaki projelerimize devam edeceğiz. Eğitimde Verimliliği Artırma Projesi, Değerler Eğitimi Projesi, Avrupa Birliği projeleri, Kız Çocuklarının Okullaşması Projesi ve TÜBİTAK ile Kalkınma Ajansı projeleri ile okullarımıza katkı sağlayalım. İdareciler olarak müdür yardımcılarımızın ve öğretmenlerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutmaya çalışalım. Bütün projelere açık olacağız. Bu bağlamda kaliteli, verimli ve performansı yüksek başarılı ve yenilikleri teşvik ederek başarı gösteren her bireyleri desteklemeliyiz. Başarı için ekip çalışması en önemli unsurumuzdur."
İlci, okullarda görev yapan öğretmenlerin yaptığı ve yapacağı projeleri destekleyerek öncülük edeceklerini ifade ederek, "Okullar Hayat Olsun Projesi ile okullarımızı, vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Böylece okullarımızı vatandaşlarımızla daha da yakınlaştıracağız. Bunu yaparken siz okul idarecilerine ve çalışanlarına ihtiyacımız var. Başarı ve çalışmaların sürekliliği ancak özverili bir ekiple olacaktır. Bizim burada bulunuş sebebimiz bir tanışma bir karşılıklı diyalog kurup problemleri birinci ağızdan dinleme, okul müdürlerimizi varsa yaşamış olduğu problemleri burada bulunan bütün müdür yardımcılarımız ve şube müdürü arkadaşlara aktarma için buradayız. 22 yıldır görev yapmakla şeref duyduğum eğitim camiasının dünü bugünü ve yarını, toplum bakımından büyük önem arz etmektedir. Bu tarihsel süreç bize, geleceğimizin teminatı olan ve eğitim kurumlarında yetiştirdiğimiz gençleri çağdaş bir gelecekle ve gelecekte var etmenin yolunun kaliteli verimli ve performansı yüksek başarılı eğitim ortamlarında geçirmek olduğunu öğretmiştir. Türkiye'nin odağında bulunan ve her bakımdan kredisi yüksek olan Şanlıurfa ilimizin eğitim kurumlarını yeni rekabet ve geleceğin öncüsü olarak adlandıran yönetim anlayışı ile yöneterek insanımızı ve kurumlarımızı geleceğe uyumlu sağlama amacındayız. Bu yüksek idealleri güden her yönetim gibi biz de verimlilik ve kalite alanında yapılan çalışmalardan esinlenerek kalite ve verimlilik uygulamalarını önemseyen kaliteyi yaşam ve ahlak birimi olarak gören rekabetçi kalite ve verimlilik konusunda yönetimle paydaş hedef ve sorumlukları birleştiren yenilikçiyi önemseyen risk alan katılımcı yönetim anlayışını ön gören bireysel yetenekleri önemseyen bürokrasiyi kontrol eden yeni teknolojiyi destekleyen kararların bilinmesi yaşanması ve yaşatılması azmindeyiz" diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'nin konuşmasının ardından Suriyeli vatandaşlara yapılacak yardım kampanyasını tanıtan sunumu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış yaptı.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci düzenlenen tanışma toplantının sonunda, tüm okul müdürlerinin elini sıkarak başarılar dileğinde bulundu.
(RÇ-SO-Y)

10.01.2013 17:04:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT