1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
A+A-

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2013 yılı ilk Toplantısı Vali Şerif Yılmaz başkanlığında yapıldı. Erciyes Kardan Adam Tesislerinde düzenlenen toplantıya Vali Şerif Yılmaz, Vali Yardımcısı Hal

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2013 yılı ilk Toplantısı Vali Şerif Yılmaz başkanlığında yapıldı.
Erciyes Kardan Adam Tesislerinde düzenlenen toplantıya Vali Şerif Yılmaz, Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu, Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, İl özel İdaresi Genel Sekreter V. Bayar Özsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Fazıl Canbulut, ORAN Kalkınma Ajansı Birim Müdürü N. Semih Demirtoka, Sanayi Odası Başkan Yrd. Mehmet Büyüksimitçi, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aydın, KESOB Başkanı Mustafa Alan, Orta Anadolu T.A.Ş, İşveren Sendikaları Temsilcisi Kemal Şahin, TÜRK-İŞ Bölge Temsilcisi Rıfat Pekkan, HAK-İŞ Bölge Temsilcisi Halil Özdemir, Sakatlar Federasyonu Temsilcisi Uğur Fidancı ve Kadın Girişimciler Konseyi Başkanı Şafak Çivici katıldı.
Vali Şerif Yılmaz burada yaptığı konuşmada, "Erciyes Kayak merkezinde ve ilimizde hizmet sektörünün geliştirilmesi bizim için önemlidir. Hizmet sektöründe insan unsuru ve hizmetin kalitesi öne çıkmaktadır. Hata kaldırmayan ve kalifiye elemanla ön plana çıkan hizmet sektörünün, katma değeriyle beraber ilimiz ekonomisine yapacağı katkı düşünüldüğü zaman, bu yönde çalışma yapılması için kurul olarak üzerimize düşen görevi yapmamız lazım. Kurulda alınacak kararların ilimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Toplantıda İŞKUR tarafından 2012 yılı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Faaliyet Raporu, alınan kararların uygulama sonuçları ve Yürütme Kurulu toplantılarında alınan kararlar hakkında kurul üyelerinin bilgilendirilmesi yapıldı.
Kayseri İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KAYİF-2012) hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi ve 2013 yılı (KAYİF 2013) düzenlenmesi karara bağlandı.
Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından İlimizde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumlarında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunca görüşülerek karara bağlanması gereken (Kalfalık, Ustalık ve İş Pedagojisi kursu sınavları, İşletmelerin Belirlenmesi ve Beceri Eğitimi, Mesleki ve Teknik Okul ve Kurum Açma/Kapama. Mesleki ve Teknik Liselerde Alan/Bölüm-Dal açma ve kapama işlemleri, Eğitimin geliştirilmesi ve ilimizde Mesleki ve Teknik eğitimle ilgili her türlü konuların) iş ve işlemlerinin planlanan toplantılara rastlamadığı zamanlarda işlemlerin zamanında yürütülmesi için İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Yürütme Kurulunca değerlendirilip yürütülmesi, daha sonra İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kuruluna bilgi verilmesi hususunda Yürütme Kuruluna yetki verilmesi görüşülüp karara bağlandı.
Kurul üyelerinin gündeme alınmasını istediği diğer hususlar, görüş ve öneriler dile getirildi.
(AÖ-Y)

25.01.2013 08:55:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT