1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata:

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata:

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata:
A+A-

Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, "Herkes kayısıya yöneldi; fiyat düşünce üretici kazanamaz oldu. Halbuki arpa ve saman bu yıl iyi gelir getirdi" dedi. Beraberinde bazı meclis üyeleriyl

Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, "Herkes kayısıya yöneldi; fiyat düşünce üretici kazanamaz oldu. Halbuki arpa ve saman bu yıl iyi gelir getirdi" dedi.
Beraberinde bazı meclis üyeleriyle birlikte Battalgazi Sulama Birliği Başkanı Cebrail Kabadayı'yı ziyaret eden İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, burada yaptığı konuşmada, İl Genel Meclisi olarak kırsalın belediyesi olduklarını ifade ederek, "Sulama Birliği'ne geçen sene 400 bin TL ayırıp, kanal yapabildik" şeklinde konuştu.
Geçen yıl rekolte fazlalığı nedeniyle kayısı üreticisinin kazanamadığını söyleyen Naci Şavata, "Herkes kayısıya yöneldi; fiyat düşünce üretici kazanamaz oldu. Halbuki arpa ve saman bu yıl iyi gelir getirdi. Yem ve kayısıdaki fiyatlar tartışılıyor. Tarım Kredi Kooperatifleri kanalıyla 250 kuruş saman desteği verileceği söylendi. Halbuki üretici arpa ve buğday ekseydi, samandan iyi gelir elde edecekti" ifadelerini kullandı.
(NA-SO-Y)

11.02.2013 12:31:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT