1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İki Odalı "seyyar Ev"de Yaşıyorlar

İki Odalı "seyyar Ev"de Yaşıyorlar

İki Odalı seyyar Evde Yaşıyorlar
A+A-

Iğdır'da bir vatandaş, eşi ve çocuğuyla birlikte kendi yaptığı iki odalı seyyar evde yaşıyor. Iğdırlı Ömer Memcik (21), sacdan yaptığı tekerlekli, iki odalı "seyyar evi"ni hem bakkal olarak kullanıyo

Iğdır'da bir vatandaş, eşi ve çocuğuyla birlikte kendi yaptığı iki odalı seyyar evde yaşıyor.
Iğdırlı Ömer Memcik (21), sacdan yaptığı tekerlekli, iki odalı "seyyar evi"ni hem bakkal olarak kullanıyor hem de ailesiyle burada kalıyor.
Kemal Sunal'ın filminden etkilenerek seyyar ev yapma kararı verdiğini anlatan Memcik, "Daha önce de Kemal Sunal'ın 'Gülen Adam' adlı filmini izlemiştim. Aklıma böyle bir fikir geldi ve evi yaptım. Dışını sac, içini kontrplaktan yaptığım evim iki odalı, dört tekerlek üzerinde ve 17 metrekareden oluşuyor. Evimin bir odasını da iş yeri olarak kullanıyorum. Diğer odayı ise hem yatak odası hem oturma odası hem de banyo olarak kullanıyoruz" dedi.

"ALTI AYDIR BU EVDE İKAMET EDİYORUZ"
Ev yapacak maddi durumlarının olmadığını belirten Memcik, bulduğu hurda bir at arabası üzerine döşediği ray demirleri ile evin iskelesini kurduğunu anlatarak sözlerine şöyle devam etti:
"Benim de yeni ev yapma gibi bir gücüm olmadığı için sac tabakalarından böyle bir ev yaptım. Evim çok güzel. Altı aydır burada ikamet ediyoruz. Canım nereyi isterse oraya taşıyorum. Evi taşımak için at bağlıyorum. Aklım nereye eserse orada konaklıyorum. Bundan üç hafta önce başka bir yerdeydim. Şimdi ise buraya geldim. Hayatımı bu şekilde sürdürüyorum."
İki odalı evin bir bölümünü de dükkan yaptığını anlatan Ömer Memcik, "Bu evde hem yaşıyorum hem de bakkal dükkanın geliri ile çoluk çocuk geçiniyoruz. Bu evde eşim ve çocuğumla yaşıyorum. Evim küçük ama idare ediyoruz. Tek sıkıntımız biraz dar olması. Ben bekar olsaydım sıkıntı olmazdı. Ama aile olunca yaşam şartları ağırlaşıyor. Yapabilecek bir şey yok. Kira kapılarından sürünmekten iyi" şeklinde konuştu.
Memcik ailesinin komşularından Mustafa Ülger ise, Ömer Memcik'in çevrede çok sevildiğini, kendisini yaptığı bu evden ve azminden dolayı takdir ettiğini, yoksulluğun insana her şeyin yaptırdığını söyledi.
(BM-MET-GS-Y)

15.01.2013 14:08:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT