1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İki ilde operasyon! Öcalan'ın kuzeni de...

İki ilde operasyon! Öcalan'ın kuzeni de...

İki ilde operasyon! Öcalan'ın kuzeni de...
A+A-

Gaziantep ve Şanlıurfa’da eş zamanlı yapılan operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda Öcalan'ın kuzeni de gözaltına alındı.

Gaziantep ve Şanlıurfa'da eş zamanlı yapılan PKK operasyonlarında, Öcalan'ın kuzeninin de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Operasyonda Abdullah Öcalan’ın kuzenin de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Gözaltına alınanların arasında DBP Nizip İlçe Eş Başkanının da olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi: "Nizip Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, İlimiz Nizip İlçesi Merkezli Şanlıurfa İlini de kapsayan 2 ayrı ilde PKK/KCK terör örgütü içerisinde eylem faaliyetlerinde bulunan ve aralarında PKK/KCK terör örgütünün elebaşın kuzeninin ve Nizip DBP İlçe Eş başkanın da olduğu 9 şüphelinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirilmiştir. PKK/KCK Terör Örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda, İnternet ortamında sosyal paylaşım sitelerinde terör örgütünün talimatları doğrultusunda; örgütün propagandasını yaparak, övücü, özendirici paylaşımlarda bulunan, meşru göstermeye çalışan, halkı kin nefret ve şiddete yönlendiren, güvenlik güçlerini hedef gösteren, Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet kurumlarına hakaret eden örgüt mensupları yakalanmıştır"

MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

 Açıklamada, "Operasyon kapsamında yapılan aramalarda; 1 adet av tüfeği ve bu tüfeğe ait 30 adet fişek ve 66 adet tabanca fişeği bulunmuştur. Bunun yanı sıra 750 kök hint keneviri, ayrıca; dijital materyaller ve EYP yapımında kullanılan malzemeler ile havai fişek rampası FETÖ/PDY terör örgütü liderinin yazmış olduğu kitaplar ve PKK/KCK terör örgütü içerikli kitap ve dergiler, bez parçaları vb. örgütsel dokümanlara el konulmuştur" ifadelerine yer verildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT