1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Iı. Suriye'li Avukatlar İstişare Toplantısı Yapıldı

Iı. Suriye'li Avukatlar İstişare Toplantısı Yapıldı

Iı. Suriyeli Avukatlar İstişare Toplantısı Yapıldı
A+A-

Gaziantep'te, sığınmacı olarak yaşayan Suriyeli meslek gruplarını bir araya getirerek periyodik toplantılar yapan Bülbülzade Vakfı, Suriyeli avukatlarla II. İstişare toplantısını gerçekleştirdi. Tü

Gaziantep'te, sığınmacı olarak yaşayan Suriyeli meslek gruplarını bir araya getirerek periyodik toplantılar yapan Bülbülzade Vakfı, Suriyeli avukatlarla II. İstişare toplantısını gerçekleştirdi.
Türkiye'nin sivil toplum tecrübelerini Suriye toplumu ile paylaşmak, geleceğin özgür Suriye'sini birlikte inşa etmek ve bu amaçla güç birliği yapmak, Suriyeli meslek gruplarına birliktelik ruhu kazandırarak vizyonu, misyonu olan, örgütlü, sivil bir yapı kurulmak amacıyla periyodik olarak gerçekleştirilen toplantılar devam ediyor. Geçen günlerde ilki yapılan Suriyeli avukatlar istişare toplantısının ardından ikinci istişare toplantısı Bülbülzade Vakfı Genel Merkezinde yapıldı. Toplantılar serisinde daha önce Suriyeli meslek ve sosyal gruplardan doktorlar, avukatlar, kadınlar ve öğrenciler bir araya gelmişti. Önümüzdeki günlerde Suriyeli Âlimler bir araya gelecek. II. Suriyeli avukatlar istişare toplantısına Anadolu Platformu ve Bülbülzade Vakfı Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ve Suriye Gençliği Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Süleyman ile Gaziantep'te ikamet eden 30 civarında Suriyeli avukat katıldı. Toplantı, Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer'in bir açılış konuşması yapmasıyla başladı. Konuşmanın ardından yapılan uzun müzakerelerin neticesinde, Suriyeli avukatların teşkilatlanması için Suriye'nin yerel değerleri göz önünde bulundurularak bir tüzük yazılması, örgütlenme ve tüzük konusunda Anadolu Platformu'nun teşkilatlanma yapısının örnek alınması, teşkilatın vizyonu ve misyonunun belirlenmesi, teşkilata evrensel bir isim konması ve teşkilatın komisyon bazında gruplara ayrılarak çalışmalar yürütmesi kararlaştırıldı. Toplantı alınan kararların ardından 10 gün sonra tekrar toplanmak üzere sona erdi.
(MDC-HO-Y)

08.02.2013 14:20:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT