1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İhyad'dan Yardım Kampanyası Ahmet Genç Ağrı

İhyad'dan Yardım Kampanyası Ahmet Genç Ağrı

İhyaddan Yardım Kampanyası  Ahmet Genç    Ağrı
A+A-

Ağrı İnsani Hareket Yardımlaşma ve Danışma Derneği (İHYAD), Suriye için yardım kampanyası başlatıyor. Suriye'de uzun süredir devam eden savaşın ardından Ağrı İHYAD kolları sıvadı. Suriye'de yaşanan

Ağrı İnsani Hareket Yardımlaşma ve Danışma Derneği (İHYAD), Suriye için yardım kampanyası başlatıyor.
Suriye'de uzun süredir devam eden savaşın ardından Ağrı İHYAD kolları sıvadı. Suriye'de yaşanan drama sessiz kalmayacaklarını ifade eden İHYAD Başkanı Mehmet Aslan, bu kapsamda Ağrı halkından destek beklediklerini ifade etti. Makbuz karşılığında nakdi para ile un ve battaniye alınacağını dile getiren Başkan Aslan, "Suriyeli kardeşlerimize herkesin desteğini bekliyoruz. Ağrı halkı olarak bizlere yakışan yardımı toplayacağımıza inanıyorum" dedi.
Esad rejiminin kendi halkına zulüm ettiğini belirten Dernek Basın Sözcüsü Yüksel Aslan ise, hiçbir zulmün karşılıksız kalmayacağını söyledi. Tüm Müslüman aleminin Suriye halkına destek olması gerektiğini vurgulayan Aslan, "Allah Suriye'deki kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Suriye'de şu anda büyük bir zulüm yaşanıyor. Bu zulme kayıtsız kalmak, bu zulme destek olmak gibidir. Küçükte olsa herkesin Suriye'ye destek olmasını bekliyoruz. Bu savaşı elbirliği ile aşacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.
(AG-MSA-Y)

29.01.2013 14:27:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT