1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İhya-der Futbol Turnuvası Sona Erdi

İhya-der Futbol Turnuvası Sona Erdi

İhya-der Futbol Turnuvası Sona Erdi
A+A-

Şırnak'ın İdil ilçesinde faaliyet gösteren İdil Halkı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İHYADER) tarafından düzenlenen ve 45 takımın katıldığı turnuva sona erdi. İHYADER tarafından organize edilen ve

Şırnak'ın İdil ilçesinde faaliyet gösteren İdil Halkı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İHYADER) tarafından düzenlenen ve 45 takımın katıldığı turnuva sona erdi.
İHYADER tarafından organize edilen ve geliri üniversite öğrencileri ile muhtaç ailelere dağıtılmak üzere düzenlenen halı saha futbol turnuvası final maçları ile son buldu. İlçe ve köylerin genelinde 45 takımın katıldığı turnuvada finale kalan Altınmakas, Patriot ve Rixosspor karşılaşmalarında birinciliği ikinciliği ve üçüncülüğü kazanan takımlar olarak kupayı almayı hak kazandı. Halı sahada hünerlerini sergileyen her üç takım da izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı. Final sonunda merakla beklenen birincilik derecesini Altınmakasspor 4-2'lik farkla aldı. İkinciliği Rixosspor üçüncülüğü de Patriotspor alarak kupaları aldı. Finalin ardından ödül törenine geçilerek takımlara birer kupa ve turnuvada emeği geçen dernek üyelerine birer teşekkür belgesi verildi. Burada kısa bir konuşma yapan İHYADER yönetim kurulu Başkanı Hurşit Baran Mendeş, "Amacımız gençler arasındaki dayanışmayı arttırmak ve maddi durumu düşük olan ailelere yardımda bulunmaktır, bu tür dayanışmaların artması gerektiğine inanıyorum. Kavgasız ve sorunsuz bir turnuva yaptık bunda emeği geçen bütün dernek üyesi arkadaşlarımıza ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
(HBM-AKK-Y)

17.12.2012 16:05:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT