1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Yardım

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Yardım

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Yardım
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım kolileri dağıtılıyor. Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü yetkilileri,

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım kolileri dağıtılıyor.
Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü yetkilileri, 123 yardım kolisinin geldiğini, toplam 500 öğrenciye yardım yapılmasının hedeflendiğini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kocabaş, mont ve ayakkabıdan oluşan yardım kolilerinin ilk ve orta öğretimde okuyan öğrencilere dağıtılmaya başlandığını bildirdi. Köy okullarına da ulaşacaklarını ifade eden Kocabaş, çalışmaların devam ettiğini aktardı.
Sosyal Yardımlaşma Derneği çalışanları tam gün mesai yaparak kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Okul müdürlükleri ve Okul Aile Birliği tarafından belirlenen öğrencilere ulaşılmaya çalışılıyor. Yardımlardan memnun kalan vatandaşlar, sosyal devlet hizmeti olarak adlandırdıkları uygulamanın daha geniş devam etmesini belediklerini söyledi.
(MU-GD-MŞ)

17.12.2012 12:43:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT