1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İhraç edilen 2168 kişi göreve iade edilecek!

İhraç edilen 2168 kişi göreve iade edilecek!

İhraç edilen 2168 kişi göreve iade edilecek!
A+A-

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 'Mor Beyin' nedeniyle kamudan ihraç edilen kişi sayısının 2168 olduğunu açıkladı. Kurumların çalışmasının tamamlandığını belirten Bozdağ, 'Mor Beyin' mağdurlarının yeni çıkartılacak bir KHK'yle göreve iade edileceğini söyledi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, MHP’nin 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamasının erken seçim ihtimalini akıllara getirdiği yönündeki soruya “Erken seçim yok. 2019 seçimi 3 Kasım’da yapılacak. Vaktinde yapılacak” yanıtını verdi.

‘Mor Beyin’ nedeniyle ihraç edilen ya da açığa alınan kamu çalışanlarının durumuyla ilgili bir soruyu da cevaplayan Bozdağ “Mor Beyin mağduru 11 bin 480 kişi içerisinden kamudan ihraç edilen kişi sayısı 2 bin 168. Durumları tek tek inceleniyor. Eğer sadece Mor Beyin üzerinden Bylock’a yönlendirilmişlerse göreve iade edilecekler. Yeni bir KHK yayınlanacak. Şu anda kurumların çalışmaları tamamlanmış durumda. Sayıyı ise KHK yayınlanınca göreceksiniz” bilgisini verdi.(GazeteDuvar)

A+A-

HABERE YORUM KAT