1. HABERLER

  2. İhlas Koleji'nde "doğa" Konferansı

İhlas Koleji'nde "doğa" Konferansı

İhlas Kolejinde doğa Konferansı
A+A-

İhlas Koleji'nin doğa bilimleri konusunda öğrencileri bilgilendirmek ve onları çevreye duyarlı olarak yetiştirmek amacıyla düzenlediği konferanslar sürüyor. İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü Konferan

İhlas Koleji'nin doğa bilimleri konusunda öğrencileri bilgilendirmek ve onları çevreye duyarlı olarak yetiştirmek amacıyla düzenlediği konferanslar sürüyor.
İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü Konferans Salonunda düzenlenen programa, Doğa Bilimleri Derneği Genel Sekreteri Müge Kanay konuşmacı olarak katıldı. Konferansı idareciler, öğretmenler ve öğrenciler takip ettiler. Geçen yıl vermiş olduğu konferansta yaşayan canlıların teknolojiye nasıl hizmet ettiğini anlattığını hatırlatan Kanay, bu yılki konuşmasında geçmişten günümüze teknolojinin nasıl geliştiğine dikkat çekti.
Yapılan arkeolojik kazılardan ortaya çıkan bulguların, binlerce yıl önce yaşayan insanların aslında sanılanın aksine teknolojiye hâkim olduklarını ve büyük uygarlıklar kurduklarını gösterdiğini ifade eden Kanay, "Dünyanın çeşitli bölgelerindeki uygarlıklarda ortaya çıkan kalıntılar, o dönemde de teknolojinin var olduğunun ispatıdır. Kil tabletler üzerine yapılan resimlerden ve çıkarılan arkeolojik kalıntılardan da bu durum açıkça görülmektedir" dedi.
Konferansın sonunda Müge Kanay'a Özel Bahçelievler İhlas İlkokul Müdürü Server Gürsoy tarafından çiçek takdim edildi.
(İHA-OK-Y)

24.01.2013 17:15:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT