1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İhh'dan Suriyeliler Yararına Kermes

İhh'dan Suriyeliler Yararına Kermes

İhhdan Suriyeliler Yararına Kermes
A+A-

Van'da İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeliler yararına kermes düzenlendi. Beşyol Yeraltı Çarşısı'nda düzenlenen kermesın açılış töreninde bir konuşma yapan İHH V

Van'da İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeliler yararına kermes düzenlendi.
Beşyol Yeraltı Çarşısı'nda düzenlenen kermesın açılış töreninde bir konuşma yapan İHH Van Gönüllüsü Fatma Erdemci, ildeki sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Suriyeliler yararına bir kampanya başlatıldığını belirterek, kermesin de bunun bir parçası olduğunu söyledi. 10 Ocak tarihine kadar devam edecek olan kampanya çerçevesinde farklı etkinliklerin düzenleneceğini ifade eden Erdemci, "Daha önce kampanya çerçevesinde çarşı merkezinde ve mahallelerde broşürler dağıtıldı. Bugün de yine Suriyeliler yararına daha önce Cumhuriyet Caddesi'nde açılan kermesimizin devamını burada tekrarladık. Düzenlediğimiz kermeslerden fazla bir gelir elde edemeyeceğimizi biliyoruz. Ancak amacımız, halkımızla buluşmak ve bu vesileyle kampanyamızı yüz yüze anlatabilmek, onları da bu kampanyaya dahil etmektir" dedi.
Düzenlenen tüm etkinliklerde vatandaşlara sağduyulu olmaları için çağrıda bulunduklarını vurgulayan Erdemci, "Ben buradan yine halkımıza sesleniyorum. Kendimizi Suriyeli kardeşlerimizin yerine koyalım. Bu şekilde bir vicdan muhasebesi yapalım. Ben kampanyamıza verdikleri desteklerden dolayı herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
(ATL-MET-Y)

29.12.2012 14:30:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT