1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İhd'den "insan Hakları" Açıklaması

İhd'den "insan Hakları" Açıklaması

İhdden insan Hakları Açıklaması
A+A-

İnsan Hakları Derneği (İHD) Adıyaman Şubesi tarafından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir basın açıklaması yapıldı. Mimar Sinan Parkı yakınlarında düzenlenen basın açıklamasına, İHD Ad

İnsan Hakları Derneği (İHD) Adıyaman Şubesi tarafından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir basın açıklaması yapıldı.
Mimar Sinan Parkı yakınlarında düzenlenen basın açıklamasına, İHD Adıyaman Şube Başkanı Osman Süzen, Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, EğitimSen Adıyaman Şube Başkanı Hediye Kılınç, dernek ve parti üyeleri katıldı.
Düzenlenen basın açıklamasını okuyan İHD Adıyaman Şube Başkanı Osman Süzen, "Evrensel Bildirge'de yer alan hak ve özgürlüklere dayalı uluslararası bir düzen hala kurulamamıştır. İnsan ırkından, renginden, cinsinden, cinsel yöneliminden, dilinden, din ve mezhebinden, inancından, etnik kimliğinden, siyasi vicdanı ve felsefi kanaatinden bağımsız olarak, insan olmaktan gelen hakları ve dokunulmazlıkları olduğu temel fikri dünya çapında yeterli koruma bulunmamaktadır. İnsanlık korkudan ve yoksulluktan kurtulma hakkını kullanmamaktadır. Siyasal iktidarlar insan haklarını araçsallaştırılmaya devam etmektedir" dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından beş dakikalık oturma eylemi yapan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
(CK-Eİ-Y)

10.12.2012 19:14:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT