1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İhaleye Fesat Karıştırma Davasında 10 Yıl Hapis Vedat Yunus İkizoğlu Kastamonu

İhaleye Fesat Karıştırma Davasında 10 Yıl Hapis Vedat Yunus İkizoğlu Kastamonu

İhaleye Fesat Karıştırma Davasında 10 Yıl Hapis   Vedat Yunus İkizoğlu    Kastamonu
A+A-

Kastamonu'da iki kurumda ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla yargılanan şirket sahibi, 10 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Edinilen bilgiye göre, Kastamonu'nun Tosya ilçesinde özel bir şirket

Kastamonu'da iki kurumda ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla yargılanan şirket sahibi, 10 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Kastamonu'nun Tosya ilçesinde özel bir şirketin sahibi olan S.H.K. (28), iki ayrı resmi kurumda açılan ihaleye girerek teklifte bulundu. Dosyada resmi kurumlar tarafından yapılan incelemeler sonucunda S.H.K.'nın 'borcu yoktur' evrakı üzerinde sahtecilik yaptığı tespit edildi. Bunun üzerine suç duyurusunda bulunulan S.H.K. hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında S.H.K., Bağ-Kur borcunun bulunmadığını savunarak, beraatını istedi.
Mahkeme heyeti, sanığın resmi evrakta sahtecilik suçunu işlediğini bildirerek, sanığa her iki ayrı kurum için 4'er yıl 2'şer ay, ayrıca ihaleye fesat karıştırdığı gerekçesiyle de her iki kurum için 1'er yıl 2'şer ay hapis cezası verdi. S.H.K., toplam 10 yıl 8 ay hapis cezası aldı.
(Vİ-OA-CC-Y)

20.02.2013 14:12:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT