1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İhaleye Fesat Davasının Üçüncü Duruşması 9 Ocak'ta

İhaleye Fesat Davasının Üçüncü Duruşması 9 Ocak'ta

İhaleye Fesat Davasının Üçüncü Duruşması 9 Ocakta
A+A-

Gazipaşa Belediyesi'nde, 'İhaleye fesat karıştırmak, kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak, dolandırıcılık ve rüşvet' iddiasıyla hakkında işlem başlatılan aralarında Gazipaşa Belediye Başkanı Ce

Gazipaşa Belediyesi'nde, 'İhaleye fesat karıştırmak, kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak, dolandırıcılık ve rüşvet' iddiasıyla hakkında işlem başlatılan aralarında Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Ö ve iki yardımcısının da bulunduğu 15 kişinin davasına devam edilecek. Davanın üçüncü duruşmasına 9 Ocak Çarşamba günü Alanya 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

MÜDAHİL AVUKATI REDDETMİŞLERDİ
Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davanın iki duruşmasında da Mahkeme Başkanı Hakim Necdet Vural'ın izinli olması nedeniyle Mahkeme Başkanvekili Ayşe Sönmezler başkanlık yaptı. 7 Kasım 2012 tarihinde görülen ikinci duruşmada, 14 kişi, İçişleri Bakanlığı Hazine Müsteşarlığı'nı temsilen duruşmaya katılmak isteyen Avukat Nuray Ayman'ın mahkemeye dahil edilme talebini, hazinenin doğrudan zarar görmediği gerekçesiyle itiraz etmişti. Cumhuriyet Savcısı Murat Yıldız ise, davaya hazine adına avukatın katılmasını ve savunmaya ilişkin istenilen sürenin verilmesi yönündeki talebinin ardından duruşma heyeti, savunma için hazırlık yapılması ve hazine avukatının talebinin incelenmesi için duruşmanın 9 Ocak 2013 günü saat 09.30'da görülmesine oybirliğiyle karar vermişlerdi.
(AMT-SK-HO-Y)

07.01.2013 11:13:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT