1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İha 20 Yaşında

İha 20 Yaşında

İha 20 Yaşında
A+A-

, BUGÜN BAŞARILARLA DOLU 20 YILIN GURURUNU VE MUTLULUĞUNU YAŞIYOR. İSTANBUL CAĞALOĞLU'NDA 20 YIL ÖNCE SADE BİR TÖRENLE YAYIN HAYATINA BAŞLAYAN İHA, BUGÜN 5 KITADA 800 MUHABİRİ İLE YAPTIĞI HABERLERİ TÜ

, BUGÜN BAŞARILARLA DOLU 20 YILIN GURURUNU VE MUTLULUĞUNU YAŞIYOR. İSTANBUL CAĞALOĞLU'NDA 20 YIL ÖNCE SADE BİR TÖRENLE YAYIN HAYATINA BAŞLAYAN İHA, BUGÜN 5 KITADA 800 MUHABİRİ İLE YAPTIĞI HABERLERİ TÜRKİYE VE DÜNYADAKİ BİN 500'DEN FAZLA ABONESİNE ULAŞTIRIYOR." style="margin-left:10px;"/>İHLAS HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ENVER ÖREN TARAFINDAN 4 OCAK 1993'TE KURULAN İHLAS HABER AJANSI (İHA), BUGÜN BAŞARILARLA DOLU 20 YILIN GURURUNU VE MUTLULUĞUNU YAŞIYOR.

IHAAW162630-GEN/04-01-2013


İHA 20 YAŞINDA
ENVER ÖREN TARAFINDAN 4 OCAK 1993'TE KURULAN İHLAS HABER AJANSI, BUGÜN 800 KİŞİ İLE 5 KITADAN TOPLADIĞI HABERLERİ BİN 500'DEN FAZLA ABONEYE ULAŞTIRIYOR
KOSOVA, AFGANİSTAN VE IRAK SAVAŞLARINDA MÜKEMMEL PERFORMANS GÖSTEREN İHA, SADECE TÜRKİYE'DE DEĞİL, DÜNYADA DA TAKDİR TOPLADI
KURUCUMUZ ENVER ÖREN İHA'YA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, "İHA İLE GURUR DUYUYORUM, 20 YILDA ÇOK GÜZEL İŞLER YAPTIK" DEDİ

(FOTOĞRAFLI)

İSTANBUL (İHA) İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören tarafından 4 Ocak 1993'te kurulan İhlas Haber Ajansı (İHA), bugün başarılarla dolu 20 yılın gururunu ve mutluluğunu yaşıyor. İstanbul Cağaloğlu'nda 20 yıl önce sade bir törenle yayın hayatına başlayan İHA, bugün 5 kıtada 800 muhabiri ile yaptığı haberleri Türkiye ve dünyadaki bin 500'den fazla abonesine ulaştırıyor.
Sivas olayları, Alaattin Çakıcı'nın Fransa'da yakalanması ve Amerikalı Taliban John Walker'ın Afganistan'da ele geçirilmesi gibi dünya çapında daha pek çok özel habere imza atan İHA, en büyük başarısını ise 2003 yılındaki Irak savaşında gösterdi. 20 Mart 2003 tarihinde, Amerikan güçlerinin Irak'a saldırması ile başlayan savaşta, Türk medya kuruluşlarının tamamı, dünya medyasının da çok büyük bir kısmının can güvenliği ve şiddetli savaş şartlarından dolayı Bağdat'ı terk ettiğinde, beş kişiden oluşan İHA ekibi, savaşın ikinci günü kendilerine katılan Türkiye Gazetesi muhabirleri İrfan Özfatura ve Osman Sağırlı ile birlikte, yaşananları Türk ve dünya medyasına anbean iletmeyi başardı.
İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören, 20. kuruluş yıldönümü münasebetiyle İHA'ya yaptığı açıklamada, "İHA benim en önemli projelerimden biridir. İHA ile gurur duyuyorum, 20 yılda çok güzel işler yaptık" şeklinde konuştu.
İHA Genel Müdürü Thomas Bonifield da, "Sayın Enver Ören'in arzusunu gerçekleştirmek yani İHA'yı dünyanın en başarılı haber ajansı yapmak için çalışıyoruz. Bu noktada hem Türkiye'de hem de dünyanın değişik ülkelerinde büyüme faaliyetlerimiz ve yatırımlarımız devam ediyor" şeklinde konuştu.
(ÖK-ÖK-Y)

04.01.2013 16:26:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT