1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Iğdır'da Yaban Hayvanlar İçin Doğaya Yem Bırakıldı

Iğdır'da Yaban Hayvanlar İçin Doğaya Yem Bırakıldı

Iğdırda Yaban Hayvanlar İçin Doğaya Yem Bırakıldı
A+A-

Iğdır'a doğaseverler tarafından gönderilen yem yaban hayvanları için doğaya bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Koruma Şubesi koordinesinde, İstanbul'dan doğaya duyar

Iğdır'a doğaseverler tarafından gönderilen yem yaban hayvanları için doğaya bırakıldı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Koruma Şubesi koordinesinde, İstanbul'dan doğaya duyarlı bazı sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından kış şartlarında doğada yem bulmakta zorluk çeken kanatlı hayvanlar için Iğdır'a yem gönderildi. Iğdır'a getirilen 12 bin 500 kilogramlık yem, Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerince Ağrı ve Pamuk dağlarının eteklerine ve Korhan Yaylası'na bırakıldı.
Burada bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, kış mevsiminin yoğun geçtiğini belirterek, yaban hayvanların yem bulmakta zorlandıklarını söyledi. İstanbul'da bazı sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından gönderilen yemlerin dağıtımına başladıklarını belirten Türkoğlu, ''Özellikle Tuzluca ilçesi tarafında ve Ağrı Dağı etrafında yaşayan kuşlara yönelik yem dağıtımı yapıyoruz. Bu yemleme çalışmaları sayesinde doğal hayatta yaşayan kanatlı hayvanlarımız yem bulmakta zorluk çekmiyorlar. Yem dağıtımı yaparken bazen zorluk çekiyoruz. Zaten karın fazla olduğu bölgelerde yemleme çalışması yapıyoruz. Bazı bölgelerde kar kalınlığı 1 metreyi geçiyor. Kış boyunca sürekli doğaya yem bırakma çalışmaları yaptık ve yem bırakma çalışmalarımız devam edecek. Doğal hayatı korumaya destek veren ve bu yemlerin buraya gönderilmesine yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum'' dedi.
(BM-MSA-Y)

15.02.2013 14:45:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT