1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Iğdır'da Sarıkamış Şehitlerini Anma

Iğdır'da Sarıkamış Şehitlerini Anma

Iğdırda Sarıkamış Şehitlerini Anma
A+A-

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Sarıkamış Harekatı'nın 98. yıldönümü anma programı kapsamında Iğdır'dan 2 bin gencin 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü'ne destek vereceğini

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Sarıkamış Harekatı'nın 98. yıldönümü anma programı kapsamında Iğdır'dan 2 bin gencin 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü'ne destek vereceğini söyledi.
Makamında bir bilgilendirme toplantısı yapan Gürhan Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlere var olan 'Milli Benlik' duygusunu uyandırmak ve tarih bilincini arttırmak amacıyla Kars Sarıkamış Şehitleri'ni anma yürüyüşü düzenleneceğini hatırlattı. Yıldız, "90 bin askerimizin şehit düştüğü Sarıkamış'taki Allahuekber Dağları'na 10 bin gencimizin katılmasını bekliyoruz. Sarıkamış Şehitleri'ni anma etkinliklerine kısa bir süre kala Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak hazırlıklarımız tüm hızıyla devam etmekte olup, 2 bin gencimiz ve Sayın Valimiz Ahmet Pek ile birlikte Sarıkamış'taki anma yürüyüşüne katılmayı planlıyoruz. Bununla birlikte 4 Ocak 2013 tarihinde saat 14.00'te İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda Dr. Ramazan Balcı tarafından 'Tarihin Sarıkamış Duruşması' konulu konferans verilecektir. Iğdır halkımızı Sarıkamış'ta verilen mücadeleyi daha iyi anlamaları için yapılacak olan konferansımıza davet ediyoruz" dedi.
(BM-MSA-Y)

03.01.2013 11:50:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT