1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Iğdır'da Karla Mücadele Çalışmaları

Iğdır'da Karla Mücadele Çalışmaları

Iğdırda Karla Mücadele Çalışmaları
A+A-

Iğdır'da kötü hava şartları hayatı olumsuz yönden etkiliyor. Dün geceden beri etkili olan kar yağı ve tipi nedeniyle 64 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Iğdır'da etkili olan kar yağışı tipiden kapa

Iğdır'da kötü hava şartları hayatı olumsuz yönden etkiliyor. Dün geceden beri etkili olan kar yağı ve tipi nedeniyle 64 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
Iğdır'da etkili olan kar yağışı tipiden kapanan 200 kilometrelik köy yolu ağı, İl Özel İdaresi ekiplerince yapılan hummalı çalışma sonucunda trafiğe açılmaya çalışılıyor. Iğdır'da arılıksız devam karla mücadele çalışması hakkında bilgi veren yetkiler; dün sabahtan beri 5 ayrı noktada oluşturdukları ekiplerince karla mücadele çalışmalarını sürdüklerini, yoğun olarak taşımalı eğitimin yapıldığı köy yollarının tercih edildiğini belirttiler.
Köylerindeki cenaze yetişmek için yola çıktığının anlatan Cevdet Çelik, dört saattir yolda mahsur kaldığını, İl Özel İdaresi ekiplerinin kendilerinin yardımına yetiştiğini belirtti.
Öte yandan; zaman zaman kayarak yoldan çıkan araçların, yol açma çalışmaları yürüten ekipler tarafından halatla çekilerek kurtarıldığı gözlendi.
(BM-MET-Y)

10.01.2013 12:24:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT