1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Iğdır'da Kanalizasyon Ve Su Hattı Çalışması

Iğdır'da Kanalizasyon Ve Su Hattı Çalışması

Iğdırda Kanalizasyon Ve Su Hattı Çalışması
A+A-

Iğdır Belediyesi'nin; kanalizasyon, su çekimi ve yol genişletme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Iğdır Belediye Başkanı Vekili Hüseyin Malk, yoğun bir dönem

Iğdır Belediyesi'nin; kanalizasyon, su çekimi ve yol genişletme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Iğdır Belediye Başkanı Vekili Hüseyin Malk, yoğun bir dönem geçiren Iğdır Belediyesi'nin yaklaşık 4 yılda büyük işlere imza attığını söyledi. Malk, "Kara kış bize bazı zorluklar verse de işimizi yapmaktayız. İlimizin 14 mahallesinde kar kış demeden çalışıyoruz. Kent halkı için sıkıntı olmuş ama yeraltında kaldığı için pek gözükmeyen ya da kentimizin yarası haline gelmiş altyapı işleri gibi konuları da kar kış demeden yapıyoruz. Şu an itibari ile Emek, Cumhuriyet, Söğütlü ve Hakveyis mahallelerinde kanalizasyon Yedi Kasım Mahallesi'nde ise su hattı çekimi yapmaktayız. Halk sağlığını ve yaşam kalitesini etkileyen önemli bir faktör olan kanalizasyon sorunu en büyük altyapı sorunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun içindir ki kar kış dinlemeden kanalizasyon ve su çekimine aralıksız devam ediyoruz. Belediye yönetimine geçtikten sonra hız verdiğimiz kanalizasyon çalışmaları kapsamında şu ana kadar mahallelerin büyük ölçüde kanalizasyon döşemesi tamamlandı. Kanalizasyon sistemini merkezin her noktasına taşıyacağımıza halkımıza daha önceden söz vermiştik ve bu konuda emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.
Meclis üyesi arkadaşlarıyla birlikte 'Bugün yap, yarın boz' zihniyeti ile iş yapmayacaklarını da dile getiren Malk; "2011 yılı itibari ile yaklaşık olarak 17,5 kilometre su isale hattı, 12 kilometre kanalizasyon hattı çektik. Biz belediye olarak, Iğdırlıya kalıcı hizmetler vermek için göreve talip olduk. 2012 yılı hedefimiz ise suyu olmayan meskenlere 17 kilometre su isale hattı, 13,5 kilometre ise kanalizasyon hattı döşedik. Ayrıca halkın sağlıklı ve temiz bir su almasına yönelik olarak yürütülen hat yenilemesi çalışmalarımız da devam edecek. Belediyemizin başlattığı kanalizasyon ve su çalışmalarının tamamlanmasıyla Iğdır'ın 2013 yılı sonu itibari ile kanalizasyon ve su sorununun çözülmesinde epey mesafe alacağız. Iğdır'ımızda uzun yıllar altyapıda sorun yaşanmayacağı bir noktaya getireceğiz. Döşemiş olduğumuz kanalizasyon hatlarıyla modern ve çağdaş bir kent oluşturmanın arzusundayız" şeklinde konuştu.
(BM-MSA-Y)

16.01.2013 11:10:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT